Jaki router kupic

Mam normalnego PC i laptopa z Wi-Fi chce zakupić router lecz pojawia się pewien problem. Komputer stacjonarny ma tylko wejście sieciowe ( z płyty głównej ) laptop ma wejście sieciowe i możliwość odbierania internetu bezprzewodowo. Chce zrobić tak żeby internet był cały czas dostępny na PC oraz bezprzewodowo na laptopie.

Można to jakoś zrobić? Jeśli tak, to co mam kupić?

Mam do wydania około 200 zł.

A przez co masz dostęp do internetu? (Sieć lokalna, modem?)

A ogólne rozwiązanie to zakup routera, ja polecam TP-LINK.

Underek , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Internet radiowy lecz antena zbiorcza jest u sąsiada i ja mam normalny kabel sieciowy do tej anteny puszczony. W PC podczepiam kable do wejścia na płycie głównej a na laptopie karta sieciowa, czyli to samo.

AP+ karta WLAN do PC np.

http://allegro.pl/item626865631_ap_edimax_ew_7206apg.html

http://allegro.pl/item622701883_karta_wifi_d_link_dwl_g510_pci_54_mb_s_gw_dlink_2l.html

A niemożna zrobić tak żeby od routera szedł kabel do PC a do laptopa rozsyła sygnał ?

W tym wypadku wydaje mi się że nie. Inaczej byloby zeby do tego ruterka sygnał szedł z anteny

Dodane 03.05.2009 (N) 23:03

przez AP i karte będzie działać w 100%

Jakieś inne propozycje możliwości ?

Można, wtedy wystarczy 1 kabel od sąsiada.

Ale wtedy musisz kupić router z wi-fi bez modemu ADSL. Najlepiej Linksys, jeśli cię nie stać TP-Link.

Dobra mam kupiony router Edimax ( BR-6204WLg ) ale mam kilka pytań.

Dlaczego kiedy korzysta się z jednego PC to internet nadal chodzi bardzo wolno? ( 25-45 kb )

Jak zabezpieczyć sieć tak żeby nikt inny nie korzystał z internetu.

Możliwe jest ustawien stałego podziału prędkości?

Internet nan 512 kb na PC jest XP na lapku Vista Home.

Zabezpiecz sieć bezprzewodową za pomocą WPA2, powinno coś takiego być w konfiguracji routera.

Na pewno w tym samym czasie nie ma włączonego laptopa i nic się na nim nie ściąga?

Może sieć nie jest zabezpieczona i podłączył się jaiś sąsiad :slight_smile: