Jaki router kupić?

Witam, zepsuł mi się router z netii. Zależy mi na czasie dlatego wolę kupić router niż czekać tydzień aż oni mi przywiozą router. Mieszkam na wsi i mam internet przez kabel telefoniczny, gość od pomocy powiedział żeby kupić router adsl, budżet mam do 140zł. Doradzi ktoś jakiś router ?

Spytaj się gościa od pomocy technicznej czy masz u siebie Annex A czy Annex B bo Netia działa na obu w ADSL.

Stary Linksys WAG200 działa bez problemu z ADSL Netii, na aljegro czy innych od 10zł w górę… No chyba, że masz łącze do 80MB/s… to trzeba lepszy. WAG200 ogarnie chyba max do 30

Po co doradzasz router, który ma z 10-15 lat już?? Sensu nie widzę żadnego, lepiej te dychę wydać na dobre piwo i się spić.

Po to, żeby nie tracić kasy skoro i tak z netii gniota nowego przyślą. Wtedy na to piwo kasa zostanie…

Za darmo mu przyślą?? Bez sensu. Jak nie ma telewizji od Netii to każdy inny lepszy niż te gnioty od Netii.

Dzwoniłem i powiedzieli że najważniejsze informacje to żeby był adsl a chce router do 150 zł bo robią u mnie światłowody i i tak będę zmieniał dostawcę za jakiś czas i router się przyda

Router z netii jest w dzierżawie, jeśli zgłaszasz uszkodzenie to muszą wymienić na sprawny. Oczywiście każdy inny niż gniot netii będzie lepszy… :slight_smile:

No i dodając jeszcze fakt, że będzie FB i zmiana dostawcy, to już w ogóle nie widzę sensu kupowania nowego sprzętu pod ADSL…

@FruX08 do światłowodu potrzebny jest inny router, jeśli bedą kładli to też można rozważyć od isp, albo swój własny, ale wtedy już nie za 150zł…

1 polubienie

Ok jeśli chodzi o ten router adsl to jaki kupić i czy może być problem z konfiguracją ? Tak jak napisałem zależy mi na czasie a oni powiedzieli że w środę dopiero by ich router doszedl. Skoro mówicie że te routery z Netii są słabe to chce jakiś router do 140 zł. Może źle napisałem bo chce wydać na router tak od 100 do 140 zł

Ewentualnie nowy:

Dzięki wszystkim

Pomorze ktoś skonfigurować router ?


Co tu wpisać ?

już sobie poradziłem. Można zamknąć post