Jaki Router pod Neostrade, ale czy będze działać z starym

Witajcie!

Mam w tej chwili livebox i jestem zawiedziony (rozłącza neta przez Ethernet i WiFi)

lecz mam bardzo dobrego PC (AMD x2 5000+, 4GB Ram, GF9800GT 512RAM) nie ma y nim problemu, połączenie ET

i bardzo starego laptopa (233MHz Pentium II, 256MB RAM, Win XP, IBM) i na nim chodzi WiFi od Livebox.

Lecz te WiFi działa tylko z Livebox-em i bym musiał kupić nowe najlepiej takiej samej marki jak nowy router i oto pytanie, czy taki router jaki wybrałem jest dobry i czy WiFi będzie kompatybilne z starym laptopem.

Oto moje propozycje:

Router:

http://www.allegro.pl/item671370128_tp_ … p_192.html

czym się różni od

http://www.allegro.pl/item676674040_tp_ … p_neo.html

WiFi

http://www.allegro.pl/item674858859_tp_ … ys24h.html <-----wystarczy bez antenki? Bo w livbox-owskim WiFi przerywa sygnał

czy

http://www.allegro.pl/item677983461_kar … _gw24.html

Gdybyś pisał po polsku, byłoby Cię łatwiej zrozumieć. Zupełnie nie wiem w czym masz problem.

Routery przecież się niczym nie różnią. To ten sam model.

I teraz wyjaśnij mi coś powoli:

W nowym kompie (stacjonarny?) masz jakąś kartę wi-fi, która działa dobrze? Dobrze rozumiem? W starym (laptop czy stacjonarny?) też masz jakąś kartę, która nie działa? Tak ja to zrozumiałem. Jeśli dobrze rozumiem to winny nie jest Livebox tylko twój stary komp. Pytanie teraz tylko czy karta, czy komp. Wyjaśnij mi to dokładnie, a później będziemy mysleć.

Co do kart:

Moja siostra używa takiej zewnętrznej i muszę przyznać, że jest lepsza niż moja wewnętrzna w laptopie. Ona z tego co pamiętam na Sagema (TP dodawała takie do Liveboxa). Porównując karty, które podałeś muszę powiedzieć, że znacznej różnicy nie ma. Karta z wewnętrzną anteną wygląda nawet lepiej, ale sugeruję się tylko mocą wyjściową, która jest bardzo zbliżona, ale i tak to marne informacje. Najlepiej sprawdzać ile antena ma dBi. Ale w jednej z nich nie jest podane.

Komputer starcjnarny podłączony przez Ethernet, a laptop przez WiFi, dla sprawdzenia pożyczyłem drugiego laptopa od kumpla i u niego tez internet przestaje działać. (wiem, że to nie wina komputerów)

Różnica polega na tym, że TP-Link TD-W89 01 G “01”, a drugi TP-Link TD-W89 10 G “10”, i obie wersie występują w googlach tylko nie widzę różnicy parametrów.

A problem polega na tym ze za karta WiFi (bez antenki bo niepotrzebna), czy będzie działa na starym laptopie IBM 233MHz Pentium 2 256MB 100MHz SDRAM, ponieważ nie wiem czy laptop ja udźwignie.

Dodam, że niby wymagania do WiFi od livebox są wyższe od laptopa lecz działa bez komplikacji.

PS

Założyłem ten post, ponieważ problem mam taki, że jak podłącze livebox to prądu to po paru godzinach internet niby jest GG działa(normalnie pisze z innymi ludźmi), lecz strony WWW nie działaj wystarczy restart-nąć livebox i problem ustępuje na parę godzin.

Zależy mi na wymianę na dobry router, a to są dwa niby takie same routery, ale mają tą różnice o której wspomniałem. TP-link to chyba dobra marka?

Ja mam TD-W8901G i nie narzekam. Wszystko działa sprawnie, a konfiguracja prosta jak drut.

Laptop kumpla nie działa bo pewnie nie autoryzowałeś go w liveboxie przyciskiem na obudowie.

Co do kompatybilności ze starym lapkiem to musisz się dowiedzieć jakie standardy WiFi obsługuje jego karta sieciowa, i taki sam wybrać w routerze, wszystkie routery są kompatybilne ze starszymi kartami WiFi, musisz tylko dobrze ustawić router

Oby dwa są dobre, Ja posiadam TP-Link TD-W8910G i trzy laptopy łączą się przez wifi bez problemu…

Dlaczego nie działa stacjonarny nie mam pojęcia. Nie mam Liveboxa, a o tym co pisał SzymSzejdi słyszę po raz pierwszy. O kompatybilność nie musisz się martwić. Napewno poustawiasz wszystko i będzie chodziło. Na szczególne rzeczy musisz dopiero zwracać uwagę jeśli chcesz połączyć 2 access pointy lub 1 access point i 1 router. W twoim przypadku nie masz się o co martwić.

A na Liveboxie nie ustawia się przypadkiem DNS. Bo jeśli strony nie działają to oznacz to że jest problem z DNS.

Aha i jeszcze jedno. Różnicę w nazwie przeoczyłem. Sorry. Ale masz rację firma jest dobra i śmiało możesz je brać. Tylko, że ja najpierw radziłbym powalczyć z Liveboxem. Albo wołać TP, po co masz wydawać kasę.

Laptop kumpla był autoryzowany przyciskiem net działał z 4h i to samo co na PC i na starym lapku (na nim mam WiFi od Livebox)

A co do DNS mogę poprosić o jakiś wzór jak to ustawić?

wciśnij menu start -> uruchom -> wpisz cmd (enter) wpisz ipconfig /all i wklej tutaj co się wyświetla…

DNS-y masz wprowadzone na 100%, bo inaczej nie miał byś ani sekundy działających stron www. Ale tu bym się zastanowił, ponieważ kiedy jest z nimi problem działa wszystko poza www, czyli chodzi GG i ściąganie plików.

beztytuubb.jpg

Dodane 03.07.2009 (Pt) 14:44

tak chodzi ściąganie plików, GG, ale jak uruchomię te aplikacje jeszcze raz to już nie działają.

tak jakby nowe procesy wchodząca lub wychodzące internetu router nie przepuszcza, a te które działały czyli np ściąganie SP1 to dalej by się ściągało, ale nowe rozpoczęcie ściągania kończy się niepowodzeniem

Dodane 03.07.2009 (Pt) 14:45

20 min temu przywróciłem routerowi pamięć początkową, zobaczymy co będzie z tego…?

Dodane 04.07.2009 (So) 11:55

problem dalej jest i nie ustąpił czekam na kolegę od DNS