Jaki router polecacie do dzielenia netu na viście?

Posiadam modem neostrady Thomson Speed Touch 330. Jak w temacie jaki router najlepszy. Prosiłbym o linki

Wprawdzie już nie muszę mieć neostrady do stałego łącza ale na radiówce doskonale spisuje mi sie:

EDIMAX BR6204Wg (IEEE 802.11g 54Mbps)

Dzieli pasmo na 2 PC.

Do neostrady polecam Ci liveboxa, jak narazie nie mam problemów z nim na viście

Od godziny jestem szczęśliwym posiadaczem internetu poprzez router LINKSYS AG 241

Instalacja nie sprawiła mi kłopotu i wszystko chodzi tak jak potrzeba :smiley:

Mój speedtouch 330 w nijaki sposób nie chciał działać pod vistą.

A takie routery maksym,alnie do 150zł. Polecicie jakies?

ja polecam router ADSL do którego można wgrać alternatywne oprogramowanie bazowane na linuxie, dużo większe możliwości, poza tym jaki nie kupisz router adsl to i tak będzie dobry niezależnie jaki system używasz bo od routera jedziesz skrętką do NIC’a w komputerze. Twój komputer tylko jest dla routera hostem w twoim lanie.

emigrant, niekoniecznie. Chciałem kupić router Pentagram’a jednak jak trochę poczytałem zdecydowałem sie:

  1. pożyczyć i testować

  2. dopiero kupić

Na tym forum nie udało mi się bardziej rozwinąć tematu o tym routerze, aczkolwiek w sąsiednim dużo i dobrze mi doradzono. Przestudiuj dokładnie podane przeze mnie linki:

http://forum.infojama.pl/viewtopic.php?t=92673

miet55 co masz na myśli “…niekoniecznie…” ? chodziło mi o to, że nie ma znaczenia jaki system pod router podepniesz, ważne aby dany router miał server dhcp choć to do szczęścia nie jest potrzebne aż tak, bo można statycznie przypisać adresy a ze strony hostów wystarczy działająca sieciówka którą skonfigurujesz lub sama przypisze sobie adresy po dhcp i nie ma ma znaczeni jaki to system czy Visty czy Świsty, aby umiał obsłużyć sieciówkę, druga sprawa samego modemu i łącza w tym przypadku neostrady, czy modem i usługa ów adsl tepsowy potrafia ze sobą dobrze współpracować. Teoretycznie każdy modem obsługujący ADSL powinien dobrze działać choć nie musi, ale to sporadyczność.

jeszcze odnośnie tytułu postu, co autor ma na myśli “Jaki router polecacie do dzielenia netu na viście?”, router ma routować i jeszcze później ma to Vista natowac dalej? o_0 , masz od tego router który chcesz kupić. To jest jego zadanie- routować i natować.

Pisząc NIEKONIECZNIE, miałem oczywiście na myśli, że nie z każdym router’em bedzie tak cacy. Dla przykładu podałem problemy Cerberus’a o, których jego nabywcy piszą. Nie raz może warto trochę poczytać a nawet i dołożyć by później nie mieć aż tylu problemów.

Z kolei czytałem dużo dobrych opinii o wspomnianym wyżej LINKSYS AG 241