Jaki router polecacie?

Poszukuje routera do 300 zł. Modem od internetu jest przyczepiony do ściany ,a obok komputer podłączony do niego. Ostatnio moja siostra kupiła komputer do pokoju dzieci. Jest on jakieś (w linii prostej) jakieś 20 m wliczając 2 ściany. Chcę zrobić coś takiego, że podłącze modem do routera bezprzewodowego i kablem podłącze go z komputerem obok, a drugi komputer bezprzewodowo. I mam w związku z tym 2 pytania:

  1. Czy coś takiego jest możliwe ???

  2. Jeśli tak to czy sygnał na tym utraci (ściany) ???

Liczę na to, że router będzie kosztował do 300 zł + jeszcze do tego bezprzewodowa karta sieciowa (wyłącznie USB ponieważ komputer jest na gwarancji) do 100 zł.

Proszę podawać konkretne modele, a nie tylko firmy :smiley:

P.S.

Najlepiej kiedy router miał by funkcje podziału łącza (podłączony kablem 1,5 Mb/s, a bezprzewodowy 0,5 Mb/s) choć nie koniecznie.

NETGEAR WGR614v6

  • [*:p89qjbas]Prędkość WiFi to 54mB/s

Korzystam z tego routera około pół roku, zapłaciłem za niego 200zł i nie narzekam :slight_smile:

Jak najbardziej.

Mam podobny układ w mieszkaniu i prędkość nie spada.

Jakieś inne propozycje ???

Hehe , 100m? Nawet skrętką nie osiągniesz takiej odległości , co dopiero mówić o wifi w mieszkaniu na 2,4.

Z tymi 100m może mi się pomieszało :oops: :slight_smile:

jeśli router bezprzewodowy, to zdecydowanie Linksys WRT54GL

http://www.komputronik.pl/Sieciowka_akt … ,id,25432/

rewelacyjny sprzęcik, również go używam, dla potwierdzenia mojej opinii poczytaj komentarze użytkowników w dolnej części strony

Lepiej kupić router z odkręcanymi antenkami(ateną) i z wbudowanym modem ADSL(dowiedz się jaki masz Annex A czy B).

Bo jak ten drugi komputer(20m w lini prostej) ma być bezprzewodowo to istnieje kwestia czy będzie tam dobrze internet działał bo grubość ściany i elementy mają znaczenie. Wtedy pasowałoby wymienić antenkę przy routerze na mocniejszą i gra :slight_smile:

W linksysie który podał klaustrofobian , jest taka możliwość + są 2 odkręgane antenki. Ale brak jest modemu.

U mnie z fabryczną antenką, dość “zawiłą i krętą” drogą między ścianami dochodzi max łącza (54mB/s).