Jaki router powinienem zakupic?

(Dwight89) #1

Witam. Mam problem. Po kilku konsulatacjach z ludzi zajmujacymi sie sieciami internetowymi jestem w kropce i nie wiem co robic. Moj problem przedstawia sie nastepujaco.

Posiadam internet z sieci airbites, ktory jest przypisany do mojej karty sieciowej ( doweidzialem sie ze chodzi o MAC), tzn po podlaczeniu do innego kompa internet nie dziala :wink:. To juz wiem.

I teraz tak, chcialbym zakupic router z funkcja AP, poniewaz chce podlaczyc kablami internet do mojego stacjonarnego komputera ( do ktorego obecnie jest podlaczony internet), do konsoli PlayStation 2 oraz bezprzewodowo do mojego laptopa oraz do PSP ( PSP laczy sie tylko z Access Point'ami, dlatego potrzebuje tej opcji w routerze).

I teraz nie wiem czy da sie to tak normalnie polaczyc, czy bede musial mojemu dostawcy zglaszac ze chcialbym polaczyc internet przez router i bedzie on musial cos zmieniac w MAC czy cos. Czy moje PSP napewno sie polaczy. Oraz dowiedzialem sie ze PlayStation 2 bede musial polaczyc poprzed dokupienie 2 karty sieciowej do komputera i udostepnienia polaczenia.

Czy ktos moglby mi cos pomoc w tej sprawie. Doradzic jaki router kupic ( preferuje D-Link oraz Linksys, chyba ze sa jakies inne bardzo dobre w kwocie ok 200zl.)

Za wszelka pomoc z gory dziekuje.

(Lasinski Jacek) #2

DwigHt , musiał byś podać adres MAC, rutera adminowi sieci i wtedy powinno działać.

(Esberitox) #3

http://www.allegro.pl/item227266972__ok ... _wifi.html

(Dwight89) #4

No właśnie dziś rozmawiałem z osobą która co nieco wie o sieciach itepe. i poweidział mi że potrzebuje routera wi-fi i wcale nie ADSL, bo ktoś mi mówił o takowym, ale to dlatego ze nie wiedział ze mam sieć osiedlową tylko myślał że mam Neo.

Wiem już co kupić i że trzeba się zgłosić do mojego admina. ;] To wszystko. ;]

Dziękuję bardzo za porady.

Jeżeli jeszcze można, to jakie polecacie routery.

(Lasinski Jacek) #5

DwigHt , Linksys Wireless-G Broadband Router - WRT54GL.