Jaki router WiFi do Aster - 3 komputery


(Ebaycom) #1

Witam,

Posiadam internet Aster 'twój dom':

* brak limitu transferu danych

* transfer ściągania danych do 10 Mb/s w nocy

* transfer ściągania danych do 5 Mb/s w dzień

* transfer wysyłania danych do 1 Mb/s

  • dwa komputery stacjonarne:

*1 winodws 7 64MB + Ubuntu 10.04PL

*2 windows vista 64MB

i

jeden laptop ACER 7736

* Windows 7

* Wireless-N Wi-Fi (802.11b/g/n)

Na dzień dzisiejszy z internetu korzystają tylko dwa komputery > stacjonarne. Połączenie wygląda następująco:

2 x karty sieciowe, kabel rj45, modem aster i połączenia sieciowe wykonane zgodnie z http://www.dobreprogramy.pl/Demonstracj ... ,1666.html.

Chcę kupić używany router w przedziale cenowym 100 - 200 zł. Poczytałem trochę na różnych forach użytkowników internetu astera i niżej wymienionych routerów.

Niestety nigdzie nikt nie porównywał tych routerów. Z opinii wynika, że wszystkie są bardzo dobre. Ja się na tym nie znam, dlatego bardzo proszę o pomoc w wyborze :).

Linksys WRT54GL

Netgear WNR2000

D-LINK DIR-635

Pozdrawiam Serdecznie,

Norbert


(SilberPunkt) #2

Za tę kasę kupisz spokojnie nówkę, np.: http://www.vobis.pl/oferta/sieci/router ... b100n.aspx

Powyższy komplet zawiera oprócz routera również adapter WiFi na USB (kartę sieciową) co pozwoli Ci połączyć jedną stacjonarkę bezprzewodowo.

Jeśli nie zależy Ci na tym to w zupełności wystarczy sam router: http://www.vobis.pl/oferta/sieci/router ... b100n.aspx ale różnica w cenie jest śmieszna a motorówka w zestawie to straszny szajs.

:roll:


(Lewus39) #3

Każda z twoich trzech wymienionym firm routerów jest bardzo dobra. W twoim przedziale cenowym, router każdej z tych firm będzie dobry. Po prostu router to router! Każdy ma pewne specyfikacje lepsze/gorsze ale w twoim przedziale cenowym i do domowego użytku router powiedzmy: Linksys za cenę 100zł w zupełności ci wystarczy!

Pozdrawiam.


(Ebaycom) #4

Dzięki za odpowiedzi Panowie.

Faktycznie bardzo dobra propozycja. Zależy mi właśnie na bezprzewodowym połączeniu z moim komputerem.

  • Czy związku z tym muszę dokupić jeszcze jeden adapter Wifi na USB ?.

(Cyberphunk) #5

WNR2000 też będzie ok, netgear to dobra jakość. Z tego co widzę Twój laptop spokojnie może działać w standardzie N, więc aby osiągać maksymalne prędkości przesyłu danych nie będziesz potrzebował żadnego adaptera, bo to co masz już jest maxem :slight_smile: No i tyle.


(Mefisto) #6

Też dodam swoje 3 słowa...Znacznie lepszym wyborem będzie tu Netgear WNR2000, który ma pełny standard N i można go dostać taniej niż 200zł. Nie widzę sensu dopłacania do routera o mniejszych możliwościach. WRT120N to tylko 150Mbit vs 300Mbit na WNR2000.