Jaki router wifi DSL do szkoły cena do 200zł

Witam. Potrzebuje routera DSL do szkoły, więc musi mieć mocne radio bo jest dużo ścian. Router ma być DSL i najlepiej jakby pracował w standardzie G lub może być tak że ma funkcje G i N. Korytarz ma długość 60m. Cena to jest maksymalnie 200zl brutto.

D-Link DIR 600, ten router polecam i ponieważ będziesz potrzebował zwiększonego zasięgu - to również tę antenę:

http://allegro.pl/item910381227_orygina … lanie.html

Router ma antenę fabryczną, którą można bez problemu wykręcić i zamienić na tę o większym zasięgu; w duecie pracują znakomicie.

Witam

Co to za xDSL ? (i czy aby na pewno?)

dzielenie-sieci-radiowej-poprzez-link-w8901g-t380661.html#p2458815

Pokrycie szkoły jednym radiem ??? i to do 200 PLN brutto ??? Ciekawi mnie tylko ile hostów ma to w szczycie obsługiwać ???

Jeżeli to ma być jedno radio to tylko wykorzystanie potencjału IEEE 802.11n może poradzić sobie z dużą ilością odbić (ściany) i nie mówie tu o sieci typu mixed ani 150N (bo to właściwie G pod tymi względami)

Co do przedmówcy to antena raczej wiele nie pomoże w betonowym forcie.

Reasumując moja propozycja jest prosta. Należy skorzystać z co najmniej 2 AP jeżeli faktycznie jest sporo ścian, a jak to da mizerny efekt to 3 AP wystarczą na sporą szkołę. Właściwie zawsze tak się to robi.

Powodzenia

ja chce tym routerem pokryć jeden korytarz - 9 sal mamy dwa Linksys WRT54GL na jednym segmencie i na wf i zasięg mają dobry, a pytam czy nie ma czegoś mocniejszego tych pieniądzach od tego WRT54GL

Dodane 16.02.2010 (Wt) 14:52

a te TP-link to dobre routerki? bo mogę zainwestować w 2 po 100zl

WRT54GL to już chyba “legendarny” sprzęt a z przyziemnych różnic to ma dwie anteny i ma możliwość wyboru lepszego sygnału tzn z konkretnej anteny.

Ciężko o takich rzeczach mówić konkretnie bo w jednym przypadku 3 stropy to betka do routera za 100 zł, a w innym środowisku zestaw w Nce nie radzi sobie z połową tego…

Skoro masz dwa routery w innym miejscu szkoły to weź je na 10 min na testy i wszystko będziesz wiedział.

Pozdrawiam

nie mogę bo wtedy nie było by internetu w całej szkole, bo routerek robi za serwer DHCP :slight_smile:

Dodane 16.02.2010 (Wt) 21:04

ale sprawdzę jutro na swoim d-link di-524 jaki będzie zasięg