Jaki Router wybrać?

Witam

Mam problem narazie nie wielki bo dotyczy wyboru Rutera. Narazie mam sieć tzw LAN bez modemu ze stałym adressem IP , NAT’em , DHCP I zabezpieczeniem MAC’a Adress nie długo przechodze na UPC jak wiadomo tam bedzie modem nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale bedzie się różnić od mojej obecnej sieci. Wiec jaki wybrac Router żeby działał i w mojej obecnej sieci ~ ( jeszcze 4 miechy) i nowej która bede miał. Jak zakładam tamta siec tez bedzie jakoś zabezpieczona tak jak moja. Gdzieś czytałem że Router musi miec funkcje Clone Mac Dla IP Dynamicznego i Statycznego ale nie jestem na tyle obcykany co wy :P. Mój typ routera który mi by pasował to D-link 524 ale nie wiem czy dobrze wybrałem.

Prosze o Pomoc

Dzieki

Nie trawię produktów tej firmy, są może tanie ale wielce problematyczne. Mam w rodzinie taki wynalazek i przynajmniej 1 w miesiącu mam z nim zabawę, net przestaje działać (wlan jak i po kablu) - pomagają “rozległe” restarty bądź ganianie wokół niego z grzechotką i kadzidełkiem :smiley: . Osobiście używam i szczerze polecam produkty Linksys’a - np. WRT54G2-EE i masz okazyjną ofertę http://www.allegro.pl/item525796723_linksys_wrt54g2_ee_dsl_wireless_router.html - normalnie ponad 170pln,droższy ale bezproblemowy.

Wolałbym D-Link’a z tego co wyczytałem to DI - 524 nie ma funkcji klonowania MAC’a dla IP Statycznego wieć on chyba sobie nie poradzi z moim problemem ale 624+ bedzie w sam raz

Dodane 14.01.2009 (Śr) 20:38

To jak ma ktoś jakaś rade co wybrac zakładajac ze komp chodzi ok 15h głownie P2P ?