Jaki router wybrać

(lys111) #1

Potrzebuję podzielić sygnał sieci osiedlowej LAN na wi-fi,bramka voip,i kabelkiem do kompa stacjonarnego,czyli trzy w jednym z czego można wybierać.

(MarS) #2

TP-Link WR340G na przykład

http://www.komputronik.pl/Lacznosc_i_ko ... ,id,44508/

Używam i chwalę sobie. Zastąpił u mnie D-Linka DI-524

(Airborn) #3

lys111 , proszę poprawić tytuł tematu na konkretny mówiący o problemie. W przeciwnym razie temat zostanie przesunięty do kosza

(Gorgoroth) #4

Dobry, ale jest już o wiele nowszy:

http://www.komputronik.pl/Lacznosc_i_komunikacja/TP_Link_router_DSL_Wi_Fi_54Mb/s_TL_WR543G__wyprzedaz/pelny,id,65162,cpsrc,ceneo/

Ma dopracowany soft, prosty w obsłudze. Nikomu kogo znam nie sprawił problemu. Z tego TP - Linka na pewno będziesz zadowolony. Mało tego ma opcje clienta, co czasami może okazać się bardzo przydatne.

(Bolo92) #5

Co jak co, ale do tego, że TP-Link TL-WR543G jest nowszy to średnio bym się zgodził, przynajmniej ja nie widziałem na allegro TP-Link 340G, choć mogłem być "ślepy" :stuck_out_tongue:

Ma opcję WISP, nie Client, jak dla mnie to duża różnica, bo jest NAT(WISP), albo go nie ma(APC).

(Gorgoroth) #6

Nie musisz się z niczym zgadzać :stuck_out_tongue: TL-WR543G jest po prostu nowszy i dużo lepszy.

Tu się zgodzę. Jednak dla zwykłego katolickiego zjadacza chleba NAT nie jest istotny, dlatego też nie zagłębiałem się tak w temat :slight_smile:

Powiedzmy, że jesteś na wyjeździe i gdzieś tam w jakimś schronisku niedaleko jest net, ale Twój laptop nie potrafi złapać tego sygnału... Wystawiasz TL-WR543G, Operation Mode ustawiasz na AP CLIENT ROUTER: WISP Client Router i masz net ;] W dużym skrócie działa on jak Client, a takie zagadnienia jak NAT nie interesują Cie w tym momencie :smiley: Lecz mimo wszystko masz rację jeśli chodzi o WISP :slight_smile:

(lys111) #7

Żadne z urządzeń nie posiada możliwość podłączenia telefonu.

(MarS) #8

Tak, bo takie właśnie kryteria "ustawiłeś" w tym wątku.

(niezDarek) #9

aby podłączyć telefon potrzebny jest sygnał WiFi a w telefonie takowy moduł, napisz jaki masz model telefony, bo jak nie ma WiFi to ciężko będzie znaleźć jakiś router aby można było podłączyć także telefon do sieci.

(lys111) #10

Zwykły telefon.Linksys WRTP54G który dotychczas u mnie pracował zanim się nie spie.....lił spełniał te trzy warunki

(niezDarek) #11

a za pomocą czego łączyłeś się na tym telefonie z siecią ??

(lys111) #12

voip bramka a do niej normalny kabelek od normalnego telefonu.