Jaki router wybrać

Potrzebuję podzielić sygnał sieci osiedlowej LAN na wi-fi,bramka voip,i kabelkiem do kompa stacjonarnego,czyli trzy w jednym z czego można wybierać.

TP-Link WR340G na przykład

http://www.komputronik.pl/Lacznosc_i_ko … ,id,44508/

Używam i chwalę sobie. Zastąpił u mnie D-Linka DI-524

lys111 , proszę poprawić tytuł tematu na konkretny mówiący o problemie. W przeciwnym razie temat zostanie przesunięty do kosza

Dobry, ale jest już o wiele nowszy:

http://www.komputronik.pl/Lacznosc_i_komunikacja/TP_Link_router_DSL_Wi_Fi_54Mb/s_TL_WR543G__wyprzedaz/pelny,id,65162,cpsrc,ceneo/

Ma dopracowany soft, prosty w obsłudze. Nikomu kogo znam nie sprawił problemu. Z tego TP - Linka na pewno będziesz zadowolony. Mało tego ma opcje clienta, co czasami może okazać się bardzo przydatne.

Co jak co, ale do tego, że TP-Link TL-WR543G jest nowszy to średnio bym się zgodził, przynajmniej ja nie widziałem na allegro TP-Link 340G, choć mogłem być “ślepy” :stuck_out_tongue:

Ma opcję WISP, nie Client, jak dla mnie to duża różnica, bo jest NAT(WISP), albo go nie ma(APC).

Nie musisz się z niczym zgadzać :stuck_out_tongue: TL-WR543G jest po prostu nowszy i dużo lepszy.

Tu się zgodzę. Jednak dla zwykłego katolickiego zjadacza chleba NAT nie jest istotny, dlatego też nie zagłębiałem się tak w temat :slight_smile:

Powiedzmy, że jesteś na wyjeździe i gdzieś tam w jakimś schronisku niedaleko jest net, ale Twój laptop nie potrafi złapać tego sygnału… Wystawiasz TL-WR543G, Operation Mode ustawiasz na AP CLIENT ROUTER: WISP Client Router i masz net ;] W dużym skrócie działa on jak Client, a takie zagadnienia jak NAT nie interesują Cie w tym momencie :smiley: Lecz mimo wszystko masz rację jeśli chodzi o WISP :slight_smile:

Żadne z urządzeń nie posiada możliwość podłączenia telefonu.

Tak, bo takie właśnie kryteria “ustawiłeś” w tym wątku.

aby podłączyć telefon potrzebny jest sygnał WiFi a w telefonie takowy moduł, napisz jaki masz model telefony, bo jak nie ma WiFi to ciężko będzie znaleźć jakiś router aby można było podłączyć także telefon do sieci.

Zwykły telefon.Linksys WRTP54G który dotychczas u mnie pracował zanim się nie spie…lił spełniał te trzy warunki

a za pomocą czego łączyłeś się na tym telefonie z siecią ??

voip bramka a do niej normalny kabelek od normalnego telefonu.