Jaki router z AP i ADSL

(aju) #1

Witam!

Przyznam szczerze, że nie śledziłem ostatnio nowinek na rynku.

Postanowiłem zerwać z kablami :mrgreen:

Planuję więc zakup routera z AP i oczywiście z wbudowanym modemem ADSL (zgodny z aneks A - żeby obsługiwał neostrady).

Sygnał będzie dzielony bezprzewodowo na dwa komputery. Jeden z systemem linux (fedora albo ubuntu jeszcze zobaczę co zostawie :slight_smile: ) drugi windows xp. Komputery będą przeważnie w odległości ok. 15m od routera.

Jaki router kupić? Tak maxymalnie chciałbym na niego wydać 250zł ( bez kart WLan)

Zastanawiałem się nad

• LINKSYS WAG54GS - jednak z tego co czytałem sieć wifi to porażka.

• dalej idzie Cerberus ADSL 2 Wi-Fi Plus - jednak i tu czytałem że potrafi zgłupieć przy rozłączaniu połączenia i po prsotu się wiesza.

Potrzebuję stabilnego routera który na bank będzie działa 24h/7 dni w tygodniu.

I jeszcze jedna sprawa. No mury mam solidne w mieszkaniu, drzwi też są solidne. Więc dobrze by było jakby sygnał był dość solidny przy zamkniętych drzwiach.

Co mi doradzicie drodzy forumowicze? :slight_smile:

(Fingerboarding) #2

Możesz zainteresować się firmą Tp-link , są stosunkowo tanie a słyszałem na ich temat dużo pozytywnych opinii. :slight_smile: Sam posiadam Linksysa WRT54GL (niestety nie ma modemu) stoi już miesiąc i nic mu się nie dzieje.

(Yogi Fazzi) #3

dlaczego tak uważasz?

ja rownież polecam produkty Linksysa, również posiadam WRT54GL, już dwa miesiące pracuje 24h/dobę, jak do tej pory pracuje stabilnie i bez żadnych problemów

(aju) #4

GL czy GS?

A jak z zasięgiem?

(Yogi Fazzi) #5

ja akurat posiadam urządzenie WRT54GL , w Twoim przypadku nie będzie miało zastosowania niestety, gdyż nie ma wbudowanego modemu ADSL

http://www.komputronik.pl/Sieciowka_akt ... ,id,25432/

gdzie L oznacza, że urzadzenie bazuje na oprogramowaniu GPL i w tym przypadku mozliwa jest jego zmiana na alternatywne (na odpowiedzialność uzytkownika, bo jego zmiana może spowodować utratę gwarancji)

Natomiast jeśli chodzi o zasięg to nie mam żadnych problemów, siła sygnału jest cały czas Znakomita lub Bardzo dobra. Router jest oddalony od notebooka o 7 m i fale mają do pokonania dwie ściany, jedna betonowa a druga gipsowa

(Kobra10) #6

ja polecam Linksys WAG200A, mam, uzywam od ponad poł roku i jeszcze nigdy go nie restartowałem, zero zawiech itd, itp. siła sygnału tez dośc dobra, a mam tez grube sciany....

(mrbungle) #7

chyba raczej Linksys WAG200G... a co do Twojego opisu tego routera -> naprawde rewelacyjny... pod względem wydajnościowym jak i kostrukcji ... nie przegrzewa sie i pracuje stabilnie...

POLECAM...

(aju) #8

Dziękuję za rady.

Kupiłem jednak zupełnie co innego:

Asmax AR-904G WiFi ADLS2/2+

Działa bardzo dobrze :slight_smile: