Jaki router z WiFi do neo 1Mb do 100/150zł

(Cekol1) #1

właśnie pozbyłem się liveboxa i chciałem kupić coś zamiast tego internet od tp 1Mb podłączone będą dwa komputery jeden po kablu drugi bezprzewodowo, kwota jaką chciałbym wydać to 100zł lub jak będzie potrzeba to 150zł , z tego co widzę to chwalone są routery TP-Link ale jest parę modeli i nie wiem który byłby dla mnie odpowiedni no i jeszcze jest kwestia taka że mury domu to żel beton i livebox bardzo słabo sobie radził z tymi ścianami co chwile zrywał połączenie itp.(pytałem się tu i tam i to ponoć prze żel beton) chciałbym więc aby router który teraz zakupie nie miał takich problemów no i rzecz jasna najlepiej jak najtańszy bym wolał

(Longhorn2009) #2

Aktualnie korzystam z TP-Linka W8910G i bardzo sobie go chwalę. Używam go od miesiąca i jak na razie nie ma z nim żadnych problemów. Jeśli chodzi o zasięg to u mnie sygnał jest w całym domu i jeszcze na balkonie (dalej nie sprawdzałem). Ale jakby co to można dokupić lepszą antenkę. Jak za te pieniądze (145zł) to myślę, że to dobry wybór.

(Nimek20) #3

Również polecam ten router. Jest świetny i lepszy od wielu droższych i "bardziej markowych" sprzętów. Na zasięg również nie ma co narzekać.

(Jarek Zakrzewski1) #4

Też mam tego tp-linka co powyżej był wymieniany! Sprawuje się bardzo dobrze! sygnał bdb jest za dwiema ścianami 30 cm każda i po drugiej strony ulicy! Polecam! Rozchodzi się dobrze zasięg w piwnicy na słabej jakości ale w końcu kto surfuje w piwnicy? mieszkam w domku wielorodzinnym bliźniaczym i sąsiad przez 2 tygodnie za free, naprawdę klasa wysoka, ja wyhaczyłem za 119 w media expert.

(Pbiernacki87) #5

Zwykła czerwona cegła zabiera ok. 30-40% sygnału a żelbeton od 70 do 80% sygnału. Ciężka sprawa... ale ja używam routera firmy Linksys Router np. http://allegro.pl/item1001387834_linksy ... ruter.html i jestem z niego zadowolony:)

(system) #6

CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM ! TEN ROUTER SIĘ NIE NADAJE :lol: (Router doskonale sprawuje sie z sieciami kablowymi, osiedlowymi jak UPC, ASTER, CHELLO i inne. Aby podlaczyc router do Neostrady nalezy posiadac modem ADSL z wyjsciem ethernet(rj45).)

(Kpc21) #7

Zainteresuj się routerami ze standardem "n".

(Cekol1) #8

no a co to oznacza? jakie routery z tym standardem "n" (zależy co to jest) byś polecił ?? a ten TP-link co koledzy wyżej polecali nie nada sie?

(Kpc21) #9

Standard 802.11n (inaczej zwany Wireless-N) charakteryzuje się zwiększonym zasięgiem.

(Woytasmi) #10

Do 150zł z ADSL i w standardzie N kupisz w sumie tylko TP-LINK,

Ja bym zaproponował za 169zł Tp-linka z technologią MiMo (wykorzystuje efekt odbicia fali)

Ma dobrą prędkość i 2 anteny - jak na sprzęt za 169zł to kozak :slight_smile:

http://allegro.pl/item1026734613_tp_lin ... _mimo.html