Jaki router z WiFi do neo 1Mb do 100/150zł

właśnie pozbyłem się liveboxa i chciałem kupić coś zamiast tego internet od tp 1Mb podłączone będą dwa komputery jeden po kablu drugi bezprzewodowo, kwota jaką chciałbym wydać to 100zł lub jak będzie potrzeba to 150zł , z tego co widzę to chwalone są routery TP-Link ale jest parę modeli i nie wiem który byłby dla mnie odpowiedni no i jeszcze jest kwestia taka że mury domu to żel beton i livebox bardzo słabo sobie radził z tymi ścianami co chwile zrywał połączenie itp.(pytałem się tu i tam i to ponoć prze żel beton) chciałbym więc aby router który teraz zakupie nie miał takich problemów no i rzecz jasna najlepiej jak najtańszy bym wolał

Aktualnie korzystam z TP-Linka W8910G i bardzo sobie go chwalę. Używam go od miesiąca i jak na razie nie ma z nim żadnych problemów. Jeśli chodzi o zasięg to u mnie sygnał jest w całym domu i jeszcze na balkonie (dalej nie sprawdzałem). Ale jakby co to można dokupić lepszą antenkę. Jak za te pieniądze (145zł) to myślę, że to dobry wybór.

Również polecam ten router. Jest świetny i lepszy od wielu droższych i “bardziej markowych” sprzętów. Na zasięg również nie ma co narzekać.

Też mam tego tp-linka co powyżej był wymieniany! Sprawuje się bardzo dobrze! sygnał bdb jest za dwiema ścianami 30 cm każda i po drugiej strony ulicy! Polecam! Rozchodzi się dobrze zasięg w piwnicy na słabej jakości ale w końcu kto surfuje w piwnicy? mieszkam w domku wielorodzinnym bliźniaczym i sąsiad przez 2 tygodnie za free, naprawdę klasa wysoka, ja wyhaczyłem za 119 w media expert.

Zwykła czerwona cegła zabiera ok. 30-40% sygnału a żelbeton od 70 do 80% sygnału. Ciężka sprawa… ale ja używam routera firmy Linksys Router np. http://allegro.pl/item1001387834_linksy … ruter.html i jestem z niego zadowolony:)

CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM ! TEN ROUTER SIĘ NIE NADAJE :lol: (Router doskonale sprawuje sie z sieciami kablowymi, osiedlowymi jak UPC, ASTER, CHELLO i inne. Aby podlaczyc router do Neostrady nalezy posiadac modem ADSL z wyjsciem ethernet(rj45).)

Zainteresuj się routerami ze standardem “n”.

no a co to oznacza? jakie routery z tym standardem “n” (zależy co to jest) byś polecił ?? a ten TP-link co koledzy wyżej polecali nie nada sie?

Standard 802.11n (inaczej zwany Wireless-N) charakteryzuje się zwiększonym zasięgiem.

Do 150zł z ADSL i w standardzie N kupisz w sumie tylko TP-LINK,

Ja bym zaproponował za 169zł Tp-linka z technologią MiMo (wykorzystuje efekt odbicia fali)

Ma dobrą prędkość i 2 anteny - jak na sprzęt za 169zł to kozak :slight_smile:

http://allegro.pl/item1026734613_tp_lin … _mimo.html