Jaki router

hej

potrzebuję zrobić coś takiego że mam jedno łącze internetowe i chce to podzielić pomiędzy dwa kompy stacjonarne po skrętce i na notebooka po wifi w taki sposób, że mogę zarządzać przepustowością w różny sposób zależnie od tego, które z tych kompów są włączone. Podobno mam kupić sobie router. Ale się na tym nie znam. Nie wiem jaki by pozwalał na coś takiego co ja chcę (sposób w jaki chciałbym to dzielić chyba nie ma znaczenia, ale jeśli by miał to podam;)), jakiej firmy, na co zwracać uwagę itd… Może ktoś z Was się czymś takim już “bawił” i umiałby mi pomóc?? byłbym wdzięczny, z góry dziękuję za odpowiedź.

obojętnie jaki router bezprzewodowy kupisz taki bedzie działał , najbardziej popularne routery to firmy linksys.

i każdy router pozwala na zarządzanie przepustowością w taki sposób jakbym chciał?

Nie, opcja QOS to przydzielanie na sztywno określonemu komputerowi łącza i tego nie przekroczy.

Czytaj uważnie bo istnieje też QOS oparty na piorytetach, po dobrej konfiguracji.

Poczta, strony, skype na high, resztę tak do 1024 na medium, a poza ten zakres na low i też chodzi.

oki, to już coś lecz wciąż to nie odpowiedź na moje pytanie… może jeszcze inne sugestie ? :mrgreen:

Najlepiej znaleźć taki który by miał odkręcaną antenkę/antenki, w razie słabych sygnałów można zmienić na lepszą.

Start>uruchom>cmd>ping http://www.onet.pl

I zobacz taką wartość TTL-1-wtedy także musisz zakupić router podbijający TTL 1 bo inaczej nie będzie Ci działał net na reszcie.

Jeżeli jest inna wartość to dobrze ;]

No i firma jak już wyżej było Linksys.

Proszę zmienić temat postu na konkretny, opcja edytuj i popraw.JNJN