Jaki router?


(Laurii Wina) #1

Witam. Mam internet radiowy z antenty kabel idzie do takiego urządzenia (D-link) a puźniej do mnie do kompa. Chce udostępnić neta przez Wi-Fi koledze mieszka 400 metrów odemnie miedzy nami jest wolna przestrzeń. Potrzebuje routera który bedzie w stanie po podłączeniu do tego kabla co idzie do komputera "rozgałęzić neta na wi-fi dla kolegi" no i dla mnie po zwykłym kablu sieciowym. Prosze pamiętać o odległości miedzy nami , chciałbym również by była mozliwość filtracji adresów MAC lub jakieś inne zabezpieczenia.dobrze by były gdyby też był firmy D-link . Pozdrawiam. Czekam na propozycje. Aha i mój internet jest zabezpieczony filtracja adresów MAC wiec router musi mieć opcje klonowania adresów MAC bym mógł wpisać tam ten mój.


(Jaroslaw Nijakowski) #2

laurii_wina , Jeśli między tobą a kolegą jest odległości 400m to nie ma router'a, który by na taki zasięg wysyłał sygnał. Możesz się zaopatrzyć w antenę, którą umieścisz na dachu i po tym prawdopodobnie kolega by już "łapał" twój router


(Micoud81) #3

A dlaczego chcesz D-Linka, to jedne z najbardziej kłopotliwych routerów. Sam router nie wystarczy jednak na taką odległość. Niezbędne będzie jeszcze dokupienie anteny do routera, i kolega raczej też musiałby takową antenę sobie zakupić.

Router w zupełności wystarczy taki:

Linksys WRT54GC-EU

http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/178020

a odpowiednią antenę możesz znaleźć na

http://yagi.pl/