Jaki routerek z WiFi do 300zł?

Witam

Chciałbym wreszcie uwolnić się od kabla i zakupić sobie routerek z WiFi za pomocą którego będę się łączył z Netią, jak na razie mam na ten cel 300zł. Generalnie nie z bardzo wiem na co zwracać uwagę przy zakupie takiego sprzętu, moja karta w lapku obsługuje wszystkie standardy WiFi. Zależy mi przede wszystkim na dobrym i silnym sygnale, żebym mógł sobie przynajmniej po domu spacerować bez problemów, połączenie musi być też stabilne. Jak wygląda sprawa zabezpieczenia takiej sieci? Czy mogę np. wpisać w routerze adresy MAC kart, które jako jedyne mogą łączyć się z routerem?

Jak na razie zastanawiam się nad dwoma modelami:

LINKSYS WAG54GS-EU

Lub

ZyXEL-Prestige-P-2602HW

Linksys podobno jest dobry, i jeśli dobrze rozumiem ma certyfikat Cisco, Zyxel’a za to poleca mi mój kumpel który jest trochę bardziej oblatany w temacie, ale nie wiem czy warto dopłacać aż 100zł, czy taki sprzęt jest mi w ogóle potrzebny?

Ew. może PENTAGRAM Cerberus ADSL WiFi Plus Ma QoS na którym by mi zależało i sam mam obecnie model bardzo podobny, tyle że bez WiFi, jednak w necie spotykam się raczej z mało pochlebnymi opiniami na temat tej marki.

Z góry dziękuję za pomoc.

Ja go mam i mogę ci go z ręką na sercu polecić. Żadnych zawiech czy czego.

Polecam.

Netgear WGR614v6

Użytkuję dłuższy czas i jestem zadowolony. Kosztował mnie 200zł.