Jaki ruter wybrac?

Proszę o jakiś ruter modem kktóry jest dobry i sprawdzony a nie jakis badziew?

Nie ma tu wróżek. Kto jest twoim dostawcą internetu? Neostrada, Netia, Dialog? Neostrada jedzie na annex a, a Dialog na annex b. Polecić jednak mogę TP-LINK WR543G - nie ma wbudowanego modemu.

jakub300 , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ.

Zapoznaj się z TYMI informacjami.

Ja polecę podstawowego Netgear DG834G.

Sprzedajemy go najwięcej a najmniej mamy z nim problemów.

pozdrawiam

PS pod warunkiem że mowa o modemie ADSL z obsługą Annex A

LINKSYS - TYLKO I WYŁĄCZNIE!!

Moim dostawcą internetu podajcie mi pare nazw ruterow modemow

mam podem speedtouch 330 prosze o nazwy modemów i routerów

Dodane 26.06.2010 (So) 12:57

moim dostawcą netu jest Netia

Potrzebujesz routera adsl. Ile masz pieniędzy do wydania?

Netgear DG834G lub DGN2000 lub DGN2200 będzie ok. Pierwszy ma tylko standard g (54Mbit/s)-sprawdzony model, drugi nieco droższy ale ma standard N (300Mbit/s), trzeci podobna cena co drugi, też ma N (300Mbit/s) ale ma dodatkowo port USB do podłączenia dysku). W zależności od tego co potrzebujesz wybierz sam :). Jeśli masz słabą linię to bierz któryś z 2 pierwszych podanych, bo można na nie wgrać alternatywny soft i dostroić sygnał.

Może jakiś argument? Bo ma napis linksys by cisco? - gratuluję =D>

Witam

Ja ze swojej strony polecam Linksys wag200g mam od ponad roku i mawet raz nie zamulił albo Linksys wag54g2. (tak naprawde to wag200 po liftingu)

tp link tdw8901g lub tdw8910g

bez bulwersacji :slight_smile: osobiscie obserwujac testy ruterow nowszych, sam stawialbym raczej na produkty netgear, jesli chodzi o starsze modele to raczej nie ma wielkiej roznicy miedzy linksysem by cisco a netgearem by netgear :slight_smile:

Te tp-linki to starocie z g (54Mb/s).

Linksys WAG200 działa dobrze, jeśli mamy dobrą jakość połączenia z centralą (niewielka odległość) i jeśli nie zależy nam na większym zasięgu. W innych przypadkach lepiej brać Netgeara DGN2000, który trzyma połączenie nawet na słabej linii-masz alternatywny soft i możliwość regulacji sygnału.

troche konsekwencji, przeciez WAG200g to tez router dzialajacy w standardzie G :slight_smile: pierw odradzasz starocia z g, a potem doradzasz starocia z g tylko innej firmy. ojoj cos to brzydko pachnie :slight_smile:

Doradzam netgeara ze standardem n, a nie tego linksysa. Może to źle zabrzmiało, ale chodziło mi o stabilność połączenia na tych dwóch routerach. Na dobrej linii to mało, który router będzie rozłączał, ale w Polsce mamy infrastrukturę jaką mamy…

wg mnie troche przesadzasz, nie jest w koncu tak tragicznie. mi kiedys nawalal net to zwalalem wine na multimedie, ale okazalo sie, ze wystarczyla zmiana rutera i jest ok :slight_smile:

Też polecam Linksysa. Od ponad roku mnie nie zawiódł a przy tym jest nieduży w porównaniu do TP-Linka i ma bardziej nowoczesny wygląd. Nie zrywa połączenia, nie trzeba go resetować i ma dobry zasięg WiFi.

Bez obrazy, ale mógłbyś chociaż napisać o jaki model chodzi. Jak możesz polecać ogólnie całą firmę?! Ja wiem, że linksys robi niezłe routery, ale akurat modele z modemem ADSL mają problemy na dalekich liniach a np. DGN2000 netgeara chodzi ok. Do tego dochodzi zasięg w domu-na większych powierzchniach będzie cienko np. na WAG120N.