Jaki ruter

mam internet z kablówki, modem motorola, podłączanay rj45… chciałbym mieć bezprzewodowy internet pod lapka… jaki ruter polecacie? coś tańszego z łatwą konfiguracją mój internet 1,5 mega…w lapie mam kartę wireless lan adapter ale czy jeszcze jakaś karta bedzie potrzebna?

D-link Di-524

dzięki

Linksys WRT54GC-EU

Jest dość bezpieczny - masz w nim szyfrowanie WEP/WPA/WPA2 (to ostatnie najlepsze:) )

to który lepszy? po co mi szyfrowanie w domu?

po to, żeby np z rozgłaszanego bezprzewodowego internetu nie mógł korzystać sąsiad, lub ktoś znajdujący się po za budynkiem (w zasięgu nadajnika). :slight_smile:

hmmm… czyli który kupić? dajcie coś konkretnie bo mam ochote dziś zamówić… aha…najlepiej żeby konfiguracja była łatwa i cena znośna

W dniu 21.07.2008 , o godzinie 17:59 został dopisany post przez bez_pseudonimu

Bezpieczeństwo: 802.1x, 64-, 128-WEP, WPA (WEP with TKIP, MIC, IV Expansion, Shared Key Authentication)

wystarczy taki ruter? czytałem że nie jest łatwy w konfiguracji ale za to tani w miare

u siebie mam jeden DI-524, u brata instalowałem drugi, u koleżanki trzeci. pracują bez problemów.

ok dzięki bardzo, teraz już nie mam wątpliwości

już zamówiony ;]

ruter juz dorarł, wszystko zainstalowane , śmiga aż miło… nie spowalnia prędkości ;]

a ruter trzeba odłączać z zasilania po zakończonej pracy?