Jaki serwer PHP z MySQL pod Viste?


(Uzikan) #1

Witam, poszukuję dobrego serwera PHP, koniecznie z mysql. Niestety popularny "krasnal" czyli apache + dodatki, z którego od zawsze korzystałem nie działa na Viscie. Proszę o pomoc jak najszybciej.


(Kontakt) #2

E... co Ty gadzasz... Krasnal działa bez problemów na Viście... Jedyne co musisz zrobic, to zmienić port działania na inny, np.: 8080.

Wiersz 271 w pliku httpd.conf (wejdź z menu krasnalka).

A potem już jako adres podajesz 127.0.0.1:8080 (gdzie 8080 to nr. wpisanego przez Ciebie portu). I już...


(Uzikan) #3

no jakoś niestety wywala mi nadal coś takiego:

PHP startup: (unable to initialize module Module compiled with module API=20020429, debug=0 ......idt...

Z krasnala którego instalowałem wcześniej na XP działa tylko Apache, natomiast gdy instaluje na Viście nie działa nic... tylko kilka razy pojawia się ten komunikat.


(Kontakt) #4

pobierz najnowszą wersję (o ile pamiętam 2.7) i zainstaluj (po wcześniejszym odinstalowaniu poprzedniej)... I wsztsko powinno dziłać, mam Viste i u mnie śmiga :wink:


(Kokushin) #5

Ja tam polecam komplety zestaw (Apache+PHP5+MySQL) w postaci WAMPa. Nie sugeruj się nazwą :P. U mnie bardzo dobrze śmiga na Viscie.


(Uzikan) #6

Instaluje najnowszą wersje krasnala czyli 2.7. Po zmianie portu w pliku httpd.conf na 8080 zaczyna działać Apache. Natomiast nadal nie moge właczyć MySQL. Już nie wywala mi zadnych błędów. Po prostu ikona od mysql świeci czerwonym światłem, mysql nie działa.


(Ezmaverick) #7

Popieram KokuShin

Apache, MySQL i PHP na Windows ze strony http://wampserver.com znakomicie dziala.

Darmowy , prosta instalacja i ma nawet polskie menu.


(matekadamczak) #8

proponuje PHP my admin i MySQL