Jaki sprzęt do grania?

Witam!

Mam szybkie pytanko. Ostatnio ulepszałem kompa tak żebym mógł troche sobie pograć. Grałem na XBOXIE 360 ale znudził sie wiec poszperałem przy kompie. Granie na komputerze spodobało mi sie. Wiec zaczołem wymieniac częsci.

Doszłem do momentu kiedy gry dobrze mi chodziły ale cos było nie tak. Wiec sciągnąłem FRAPS’a żeby mieć oko na FPS(Frames Per Second). I nie spodobało mi sie. Mam czasami takie lekkie lagi jak gram powiedzmy na Wysokich ustawieniach w GTA 4 EFLC. Gra nie chodzi płynnie FPS spadają do 20. Wydaje mi sie że mam za słaby Twardy Dysk , i pojemnosc to tylko 200-coś GB. Jak gram w GTA 4 na max ustawieniach to mam 20-56 FPS ale wolałbym żeby było np 40-60 albo chociaż 30-50. Zmieniałem na mniejsze ustawienia , było troszeczke lepiej ale to nie to. Gram też w CoD: Black Ops (FPS 30-90) i Skyrim(FPS 30-200).

Mój sprzęt:

Karta Graficzna- Nvidia GeForce GTX 650Ti

Procesor- AMD Athlon X4 640 3GhZ

RAM- 3GB DDR2

Płyta Główna- Gigabyte M52L-S3P

System Operacyjny- Windows 7 Ultimate 32-Bit

Twardy Dysk- ST325031 0AS SCSI

Zasilacz- Zalman 500w

dokup ramu do 8GB, jeśli chcesz mieć wszystkie gry na ultra.

Aha dzieki ale chyba Twadry Dysk też trzeba zmienic. Najlepszy wybór to chyba by był Seagate Barracuda 7300RPM 1TB?

i bierz system Win 7 64 Bit

seagate są awaryjne, polecam WD

http://www.morele.net/dysk-western-digi … em-353686/

Aby grać na ULTRA to musi zmienić procka na I5 + GTX660Ti minimum, w zależności jeszcze jaki monitor

Dysk nie da Ci więcej fps, najwyżej przyśpieszy wczytywanie gier

I jak dysk i chcesz od niego szybkości to SSD

kurde widze że coraz wiecej specjalistów;]

zmien system na 64 bit i gry powinny ci ładnie śmigać oczywiscie w rozsądnej rozdzielczosci;]

Żeby zmienic na 64 Bit to musze dokupić RAMu? :smiley: Musi być powyżej 4GB żeby było 64?

Mimo że masz 3 GB sugerowałbym wziąć 64 bitową wersję systemu.