Jaki sprzęt kupić, do połączenia dwóch komputerów bezprzew


(Tomek Jangrot) #1

Witam!! Mam pytanie, mianowicie nie wiem jaki sprzęt sieciowy kupić.

Sprawa wygląda tak. Mam PC, który teraz jest podłączony przez kartę bezprzewodową do sieci radiowej. Poza tym mam jeszcze laptopa, który jest skrętką połączony z w.w komputerem pc. Wiadomo, że aby mieć internet na 'lapku' to pc musi być włączony. Teraz chciałbym zrobić tak żeby bez włączania pc net był na laptopie a poza tym, żeby laptop był połączony bezprzewodowo (w laptopie karta bezprzewodowa jest).

Nie wiem co by było dla mnie najlepszym rozwiązaniem czy router czy access point czy jeszcze coś innego?? Jakie urządzenie polecacie??


(Lasinski Jacek) #2

kefir1989 , potrzebujesz dwa urządzenia jedno które będzie odbierać sygnał bezprzewodowy, a drugie które będzie nadawać sygnał bezprzewodowy w twoim domu. Access Point z funkcją klient, do odbierania sygnału Wi-fi, oraz Ruter z Wi-fi, do rozdzielenia internetu.


(Esberitox) #3

taki router z wifi jest wysokiej klasy i bedzie zdatny w twoim wypadku

http://www.allegro.pl/item227266972__ok ... _wifi.html


(Monczkin) #4

Nazwij temat konkretnie.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=980957


(Tomek Jangrot) #5

No to ja teraz nie wiem?? Wystarczy mi to jedno urządzenie czy muszę kupić dwa??

Jak wygląda konfiguracja tych urządzeń?? Jest bardzo trudna??


(Lasinski Jacek) #6

kefir1989 , potrzebujesz dwa urządzenia. Konfiguracja to kwestia firmy jakiej jest dany sprzęt. Nie nie jest trudna jeśli zajrzy się do instrukcji obsługi.


(Tomek Jangrot) #7

a czy jedno takie urządzenie nie było by dobre w moim przypadku??

http://allegro.pl/item226472513_neostrada_d_link_dsl_624t_router_wifi_podzial_pasm.html


(Bolo92) #8

Ale Acces Point(w tym wypadku wbudowany) może albo odbierać sygnał albo go nadawać :stuck_out_tongue:

Więc jakbyś chciał tylko jedno urządzenie kupować to np. ten router by odbierał sygnał ale byś go musiał puszczać dalej kablem od routera.

A jak kupisz AP i router z AP, to AP będzie podłączony do anteny, na trybie AP Client i będzie odbierał internet, podłączony kablem do routera i w routerze AP będzie w AP Client bądx WDS with AP i będzie nadawał sygnał. A router to już ustawienia przekierowań/pasmo itd.


(Tomek Jangrot) #9

a mógłby mi ktoś podać jakieś linki do allegro z urządzeniami dobrym dla mnie?? Cena do około 300zł i najlepiej jakby to był sprzęt nowy, który będzie śmigał.