Jaki sprzęt potrzebny do rozmów przez Skype?

Witam, mam pytanie - czy do rozmów przez Skype koniecznie potrzebne są słuchawki z mikrofonem czy wystarczy sam mikrofon plus głośniki połączone z komputerem? Niby mikrofon i głośniki są podłączone do kompa prawidłowo, ludzie mnie słyszą przez Skype gdy mówię do mikrofonu ale ja ich w ogóle nie słyszę w swoich głośnikach podczas rozmowy przez Skype … Ustawienia dźwięku są raczej OK skonfigurowane więc zastanawiam się czy to wina konfiguracji czy braku słuchawek?

Ustawienia Skype -> Narzędzia -> opcje -> ustawienia AUDIO, tutaj możesz popróbować :slight_smile:

Pamiętaj, że jak ktoś mówi do mikrofonu, to z pewnej odległości i z głośników dźwięk wychodzi znacznie cichszy niż np. przy słuchaniu muzyki. Ja swoje żeby słyszeć czyiś głos muszę ustawić kartę dźwiękową na max i głośniki na 50% mocy, żeby przyzwoicie można było słuchać. Ale jakby muzyka już była przy tych ustawieniach, to by było strasznie głośno.

pozdrawiam.

Sebastian

Sam podłączony mikrofon i głośniki powinny Ci w zupełności wystarczyć. Ja sama tak używam i na pewno nie będzie to wina braku słuchawek.