Jaki sterownik chipset zainstalować do płyty głównej GIGABYTE B450M DS3H v2?

Zacznij czytanie od pierwszego postu to dowiesz się jaki sprzęt :man_facepalming:

Z tego co koledzy rozszyfrowali, napęd LG GT80N z obudową Lenovo dzięki której mogę podłączyć go pod USB.

Przecież wiem jaki to sprzęt.

Ponownie, wiem jaki to sprzęt.

Testuj na innych komputerach, upewnij się że kabel jest sprawny, sprawdź w innej obudowie skoro masz pewność że sam napęd jest sprawny.
Zwróć uwagę że podłączony do stacji leży inaczej, może kabel gdzieś załamany, obmacaj, potestuj bo to fizycznie niemożliwe aby nie działało bez usterki mechanicznej.

Testowałem i pisałem wielokrotnie. Pisząc, że działa podłączając do laptopa mam na myśli to, że napęd jest w tej obudowie co pisałem i do laptopa podłączam za pomocą przewodu USB do portu USB. Od razu w laptopie napęd jest widoczny. Natomiast gdy podłączę do stacjonarki w identyczny sposób, napęd nie jest widoczny.

Przeczytaj ponownie co napisałem.
Albo dobra, skoro nie rozumiesz to inaczej.
Podłącz pod lapka i zacznij wypalać płytę, pobaw się kablem, powyginaj go w różne strony.
Gwarantuję że wywali błąd.

Albo po prostu podłącz do stacji i pobaw się kablem.
Nie ma opcji aby na jednym kompie działało a na innym nie.

Jeszcze jedna opcja której nikt nie zasugerował, odpal Linuxa live z jakiegoś pendraka i zobacz czy on będzie widział napęd na stacji.

Włożyłem płytkę by jakąś gierkę zainstalować. W trakcie wyginałem przewód w różne strony, zaśmieszkuję, że zrobiłem nawet lasso i nic nie przerwało, gra zainstalowana pomyślnie.
Operacja przeprowadzona NA LAPTOPIE.

Sprawdź jeszcze linuksa.
Albo prościej, sprawdź czy bios widzi napęd.