Jaki sterownik wybrać (nLite)?

Witam!

Otóż jak robię XP przez nLite to tam nie wiem jakie stery wybrać :confused: Mam na płycie do wyboru:

x64 i x86

wybrałem x64 (nie wiem dlaczego…)

Potem jak robię nLite XP to mam do wyboru dwa pliki. Wybieram plik iaahci (też nie wiem dlaczego) i potem mam chmarę sterów do wybrania! !!

Bardzo prosze o pomoc! Nie wiem jakie potem wybierać itd…i nie wiem czy wybrać x64 czy x86 i jaki plik a potem w nLite jakie stery! !!

Plx…o pomoc :smiley:

Napisz jaki masz system na płycie 32 bitowy (x86), czy 64 bitowy (x64)??

Stery najlepiej wszystkie dodaj z danego folderu.

Skoro robisz XP to masz 32bity (x86) to ładuj TYLKO i wyłącznie stery pod ten procesor. Jeśli zaznaczysz do wgrania sterowniki 64bitowe to prawdopodobnie pojawi Ci się jakiś błąd więc lepiej tego nie rób. Inna sprawa to sterownik iaahci jak dobrze pamiętam to powinieneś mieć jeszcze do wyboru tryb tekstowy i coś jeszcze to zaznacz “tryb tekstowy”. Odradzam też instalowanie sterowników od grafiki o ile nie masz jej zintegrowanej a to czemu ? Bo kolejną instalkę windowsa będziesz robił np za 4miesiące a wtedy będą już o wiele nowsze stery.

Ja tam mam dwa pliki :stuck_out_tongue: Czyli wybiorę x86 i będą all zaznaczał i dodawał na płytkę :smiley: Tak?

dokładnie tak.

Nap płytce mam jak wejdę w x86 takie pliki:

iaahci.cat iaahci.inf iastor.cat iastor.inf iastor.sys

Jaki plik wybrać w nLite?

Potem zaznaczam all stery —> dalej —> zaznaczam all —> dalej —> wgrywam na płytkę i działa :smiley:

Napisałem wyżej że wszystkie, a jak się nie da to pliki .inf.

Czyli zaznaczać cały czas wysztkie pliki? Nie tylko stery?

Tak

steep12.jpg

-tutaj daje ctrl+a

steep13.jpg

-tutaj też

steep14.jpg

-tutaj też

Jak tak zrobię to będzie działało?

Na tym ostatnim też all i powinno być OK.

Oki! Wszędzie wszystko i GIT ;] Teraz czekam na płytkę żeby wgrać XP :wink: dzięki za pomoc :smiley: dygam, że płytkę zepsuję i czekać 2h na nią :confused: