Jaki system 64bitowy na moj konfig?

Gigabyte p35-ds3p

Intel core 2 duo E4500 2.2ghz 2mb Cache

Patriot 2 x 2 GB DDR2 800Mhz

GF 8600 GT 512 Gigabyte

chieftec 450wat

Obecnie używam XP 32 bit ale wykorzystuje on tylko 3GB pamięci.Chce przesiąść sie na system 64 bitowy i tu moje pytanie na jaki ? XP , Vista czy może Linux.Komputer służy głownie do internetu,oglądania filmów,czasami do gier.Proszę o pomoc :slight_smile:

TO masz odpowiedź… Vista

Coz posiadam quada 4 rdzeniowego oraz 8 gb ramu i troche juz siedze na systemach 64 bitowych i takie mam uwagi.

Prosze nie zapomiec iz na viscie 64 bitowej jak i xp x64 jest podsystem umozliwiajacy uruchamianie aplikacji 32 “wow” zre to troche ramu na start vista ma 1gb.

kwestia jest jedna nie ma jeszcze za duzo aplikacji 64 bit i co z tego iz masz duzo ramu jak aplikacja 32 bitowa obsluzy tylko 2gb. Crysis chodzil spoko tak samo inne gry choc ja na twoim miejscu wybral bym xp 64 bitowego mniej problemow.

Polecam jednak Viste z jeszcze jednego powodu - ona nadal będzie rozwijana a XP już nie tak bardzo, a poza tym aplikacji 64 bitowych będzie coraz więcej i powoli będziemy odchodzić od 32 - szkoda wydawać kasę na system 2 razy. Różnica w działaniu systemu jest jednak dostrzegalna już teraz, a dwa GB ramu dla systemu drogą nie chodzi. Więc skoro miałbym kupować nowy system, to Viste, a jeżeli miałbym już XP 64 to bym na nim został. Ale mój poprzednik też ma swoje racje… więc tak czy siak wybierz któryś z tych dwóch systemów w wersji 64

XP 64 jest w wersji tylko angielskiej a Viste masz po PL, al wybór ostateczny i tak należy do ciebie

A jak jest z aplikacjami 64 bitowymi na dzis,wiecej jest pod xp czy viste ? Jezyk angielski to akurat tutaj nie problem bo znam xp intuicyjnie.

Z vista rozumiem jest wiecej komplikacji?

Ja mam vistę X64 i chodzi dobrze, racja że zużywa więcej RAMu to chyba największa wada, ale niektóre programy np. 64 bitowy Virtual PC chodzą dużo szybicej niż w zwykłej 32 bitowej wersji. Chociaż aplikacje na systemy 64bitowe więcej zajmują, więc trzeba mieć dosyć duży dysk.

,Z vista rozumiem jest więcej komplikacji?"

Więcej problemów masz z XP 64,

Dysk mam 320 GB wiec powinien wystarczyc. Hmm czyli vista jednak lepsza :roll: ??

Lepsza poza tym w vistę wbudowana jest już przeglądarka 64 bitowa, przy dobrym sprzęcie będzie chodzić o te 2-3% szybciej niż zwykła.

ok a wiec zainstalowalem viste tylko z gory prosze o pomoc.przy probie pobrania aktualizacji wyskakuje blad 8024402f .W pomocy nie ma dokladnie napisane jak to naprawic.Moze ktos sie spotkal z tym problemem ? (mam original)

Na temat tego błędu to ciężko raczej coś uzyskać od Microsoftu. Ten błąd związany jest z nie możliwością pobrania jakichkolwiek aktualizacji. Powinien występować u osób, które mają routery i ustawiły w nim dość wysoki poziom zabezpieczeń. Czyli blokowanie albo filtrowanie cookies lub/oraz kontrolek activeX. Odblokowanie powinno pomóc.

Mam procesor AMD (m) athlon 64X2 Dual Core processor 4800+ 2,51 Ghz, 4 giga ram a system pokazuje mi 3giga . System xp professional 2002 service pack 3. JAki system mam wybrać xp64 bity, 32 a może vista? prosze o odpowiedź:)

Jeżeli chcesz by ci wykrywał 4GB ramu to tylko system 64bit, najmniej problematyczna jest Vista 64bit i ona występuje w PL wersji językowej, XP 64bit występuje tylko w angielskiej wersji językowej.

Nie wciskaj ludziom takiej ciemnoty!!

Zaletą programu 32 bitowego uruchomionemu w WOW64 jest to iż potrafi on wykorzystać dostępną pamięć.

windows vista ultimate 64bit :slight_smile:

Co do Linuksa, to napiszę tyle, że obsługuje on nawet w wersji 32-bitowej w chwili obecnej bez problemu do 64GB pamięci RAM a jeśli komp służy Ci głównie do internetu to nie warto wydawać czterech stówek na to co możesz mieć za darmo a do tego Linux Ci wystarczy, na Linuksie pograsz też w najróżniejsze gry nawet te komercyjne, może nie we wszystkie i nie najnowsze premiery ale jest ich całkiem sporo i wersji linuksowych przybywa coraz więcej.

Pozdrawiam!