Jaki system na b. słabego laptopa/sterowniki Orange winMe

Mam laptopa

Procesor Intel Celeron 646 MHz

64MB RAM

Jakiś czas temu kupiłem Internet w Orange, sterowniki wymagały co najmniej systemu XP a był zainstalowany jakiś pradawny nazwy nawet nie pamiętam (mam go na płycie). Zrobiłem format zainstalowałem i zaczęły się problemy. Blue screen, system awaryjny, przy każdym włączaniu inny błąd. Ponownie sformatowałem było lepiej ale tylko przez jakiś czas… po 5 formacie mam już dość. Czy są jakieś inne systemy operacyjne stosunkowo mało wymagające, bo pod XP np. Mozilla włącza się 1.5 minuty. Zależy mi wyłącznie na tym aby choćby minimalnie szybciej działał i była możliwość zainstalowania sterowników orange.

Edit:

Cóż człowiek uczy się na błedach, standardowe sterowniki Orange obsługują Millenium ![-o<

Możesz spróbować wyłączyć efekty graficzne w Windows XP, co powinno trochę przyspieszyć kompa.

Wszystko co potrafiłem ustawiłem na minimum, motyw, animacje okienek, cienie, ściągnąłem taki programik który kasuje cache itd. myślałem, że to trochę przyśpieszy internet. Przeczytałem temat “odchudzania…” co się dało to starałem się zrobić a i tak po kilku dniach: błędy, stan krytyczny.

Może Puppy Linux, Kubuntu lub Fluxbuntu ?

Windows 2000 będzie na tym śmigał, aż miło. Z Pingwinka to jakaś mała dystrybucja na XFCE/Fluxbox.

Ja raczej nie polecam Windows 2000 - słaby system, awaryjny - Najlepszy byłby XP, ale na ty sprzęcie… Tam jak reudaisu twierdzi,

Może Windows XP Starter Edition - niestety, nie jest dostępny na polskim rynku.

może Windows XP Mini 5.11 ?

Spróbowałbym cdlinux.pl mały 1.0_2.6.17,( http://cdlinux.pl/?id=36) ta dystrybucja jest przeznaczona na starsze laptopy i powinna zaskoczyć na twoim sprzęcie.cdlinux.pl mały 1.0_2.6.17

Wersja dla komputerów, na których nie działa jądro 2.6.20

(przeważnie starsze laptopy).

Rozmiar: 207 MB

Zawartość:

* Jądro: 2.6.17

* Menadżer okien: IceWM 1.2

* Multimedia: XMMS, Mplayer

* Grafika: GQview

* Przeglądarki WWW: oparta na Mozilla Firefox 2.0

* Klient poczty i usenet: oparty na Mozilla Thunderbird 1.5

* Komunikatory: Kadu, psi, ekg