Jaki system na ten komputer?

Witam, zmaierzam kupić taki komputer:

Intel C2D E8400 3,00 Ghz

GeForceGTX260(nie pytam się o kartę tylko o system, więc proszę nie komentować tu karty.)

OCZ 2x2048 MB Ram/OCZ2x1024 MB RAM(tu już zależnie od systemu)

i zastanawiam się jaki system kupić. Polecono mi Viste x64 ale nie jestem pewien czy to dobry wybór. Komputer będzie używany głownie do grania. Dzięki za pomoc.

OCZ 2x2048 MB Ram + Vista 64

IMHO to najlepszy wybór.

Widzę że kolega ma tą Vistę. Jak się sprawuje? Nie ma problemów ze sterownikami/programami/grami?

niedawno zainstalowalem viste no i yaluje niedođc ye nie mam polskich ynakow tzlko jakieđ nie y tej yiemi

Ja jestem zwolennikiem Visty64 do takiej konfiguracji. Na Intel C2D 8200,2GB Ramu, Vista jest zdecydowanie szybsza od XP (jestem legalnym posiadaczem wersji XP Pro 32bit oraz Vista Business 64 bit). Co sterowników, jedynym problemem był sterownik do starej karty telewizyjnej LifeView 3000.

Nie ma żadnych problemów. Jeśli coś nie działa, w 99% wystarcza tryb zgodności i uruchomienie z prawami admina. Stare sterowniki można instalować z poziomu menadżer urządzeń->Dodaj starszy sprzęt. Już niedługo powinny pojawić się gry z obsługą 64 bitów. Ja z Visty 64 jestem bardzo zadowolony, miałem vistę 32 i muszę przyznać, że 64 jest stabilniejsza. IMHO Vista to bardzo dobry system, ale trzeba ją sobie dobrze skonfigurować :). Jeśli jednak bardzo zależy Ci na tym, żeby system był niezawodny i zawsze stabilny, polecam server 2008 64 + nakładka zmieniająca go na desktop.

@ziommm

To już tylko i wyłącznie Twoja wina. Widocznie wybrałeś przy instalacji nie ten układ klawiatury co trzeba. Spróbuj doinstalować układ “polski (programisty)” z poziomu ustawień paska języka i zobacz co daje naciśnięcie ctrl+shift :slight_smile:

A jak sie ma sprawa z grami na Viście? Nie zwalniają zbytnio?

Przy mojej konfiguracji sprzętowej nie, przy Twojej tym bardziej.

No to biorę Vistę64. Dzięki za pomoc chłopaki.

O tak, mi po czasie zamiast 10 razy to 2 razy ładują się kreski podczas bootowania :slight_smile: A XP na początku 4 razy teraz 10 ;/ Ogólnie polecam Vistę.

Bierz Vistę, nie zastanawiaj się. :wink:

Tym bardziej Vista, ma wsparcie Direct10.

Vista doby wybór. Ale jaka edycja?? Chyba raczej Ultimate choć nie wiem

Biorę Premium, zresztą komputer dostanę we wtorek więc za późno już na zmiany.