Jaki System Najlepiej?

Witam. Od niedawna zastanawiam się nad zmianą systemu operacyjnego.

Moja Konfiguracja Sprzętowa:

Mainboard : Gigabyte VM900M

Chipset : VIA P4M900

Processor : Intel Pentium D @ 3066 MHz

Physical Memory : 2048 MB (2 x 1024 DDR2-SDRAM )

Video Card : NVIDIA GeForce 9600 GT

Hard Disk : SAMSUNG (80 GB)

DVD-Rom Drive : TSSTcorp CDDVDW SH-S223F

DVD-Rom Drive : OLWTERQ IFWXQ38X SCSI CdRom Device

Monitor Type : LG Electronics L1730B - 17 inches

Network Card : VT82C570 MV IDE Controller VT6102 Rhine II Fast Ethernet Adapter

Operating System : Microsoft Windows XP Home Edition 5.01.2600 Dodatek Service Pack 3

DirectX : Version 9.0c (kwiecień 2009)

Jaki system polecacie na taką konfigurację? Dodaj że właśnie czekam na nowy zasilacz… nie wiem czy to jest istotne

Pod ten zestaw optymalny jest właśnie XP…no ale jak się uprzesz to instaluj sobie Win 7…

Jak się uprzesz???

Może łaskawie zaprezentujesz jaki Twoim zdaniem jest optymalny zestaw pod Windows 7.

Windows 7 64 bitowy. Wykorzystasz moc procesora (która i tak właściwie nie jest duża :P).

Jeśli teraz kupujesz system, to nie ma co się pchać w Windows XP. Siódemka jest bardziej przyszłościowa i obsługuje nowsze standardy, wykorzystasz pełną moc komputera (głównie po rozbudowie), a przy tym działa stabilnie (wiem z własnego doświadczenia).

Pozdrawiam!

szymnax , jeśli chodzi ci o windowsa to wszystko będzie dobre byle nie Vista ale jako alternatywa dla windowsa istnieje jeszcze przeogromna gama linuxów.

Czyli Rozumiem że zakupić Windows 7 64bity? Nie wiem… Czy nie będą mi się wtedy zacinać gry ani nie wystąpią żadne komplikacje ?

Powiem Ci tak: przesiadłem się “gwałtownie” z XP do Windowsa 7 64bity, sterowników nie miałem właściwie pod Windows 7 jak i większość programów. Przy pierwszym uruchomieniu systemu pobierz wszystkie aktualizacje (warto popatrzeć też na opcjonalne), a system sam zainstaluje potrzebne, podstawowe sterowniki. Jeśli będziesz chciał ściągnąć lepsze, udaj się do strony producenta - najnowsze powinny mieć co najmniej wsparcie dla Visty, więc na Windows 7 też powinno chodzić. Najwyżej uruchomisz w trybie zgodności z Windows XP, jako administrator itd. Jednym słowem nie miałem żadnych problemów, myślałem, że będzie gorzej.

Gry nie chodzą wolniej, chodzą tak samo (osobiste odczucie), a do tego mogę wykorzystać DirectX 10 (więcej nie wspiera moja karta graficzna, jeszcze), no i wykorzystuje 64 bitowy procesor.

Pozdrawiam!

Hmm… Kumpel nie doradza mi win7 do procesora 1 rdzeniowego… Co wy na to?

O ile się nie mylę Pentium D ma dwa rdzenie… http://pl.wikipedia.org/wiki/Pentium_D - niech kolega lepiej to przeczyta :wink:

'Analizując osiągi Pentium D należy pamiętać, że nie jest to typowy procesor dwurdzeniowy, ale raczej dwa procesory umieszczone w jednej obudowie" Z tego co wiem mam 1 rdzeń, i 1 procesor :slight_smile:

Masz procesor dwurdzeniowy, zbudowany z dwóch rdzeni Pentium 4.

Nie czuję 2 rdzeni zresztą, to mi nie wygląda na 2 rdzenie:

50016501.jpg

Jeszcze jedno… gdy odpalałem pewną grę, która wymagania miała 2rdzeni 1,8 - Wyskoczyło że taktowanie procesora może nie wystarczać… Dziwne

/już rozumiem, jest zbudowany z 2 rdzeni czyli ma wbudowane… Dobrze rozumiem? ;D ale on jest lama jak 1rdzeń i tyle.

Może posiadasz Intel Celeron D? http://ark.intel.com/Product.aspx?id=27124 - to by się nawet zgadzało…

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=27 … 00+MHz+FSB - tutaj masz pełną specyfikację Pentium D 3GHz, wyraźnie pisze: # of cores 2…

Nie wiem jaki dokładnie mam. Co podać żebyś się dowiedział dokładnie czy 1 rdzeń czy 2 ? i co z tym win7… jest to dobra składanka?

Tak czy inaczej Win7 to najlepsza propozycja.

Jeśli chcesz to możesz mi podać screen z CPU-Z, to będzie wszystko jasne.

Już instaluje. Zaraz dam ss

beztytuuaoa.jpg

Masz kolego, tak jak podejrzewałem, Intel Celeron 347, czyli procesor jednordzeniowy :wink:

W takim razie powiem Ci tak: Windows XP będzie trochę lżejszy, a Windows 7 bardziej przyszłościowy (wykorzystasz sprzęt po rozbudowie), Twój wybór. Tylko Windows XP bierz 32 bity, a Windowsa 7 64.

Pozdrawiam!

Dzięki za pomoc. Chyba zostanę przy WinXP bo narazie nie mam zamiaru wymiany procesora. :slight_smile: