Jaki system operacyjny wybieracie?

Do wielu celów jest wystarczajacy - widziałem go w naszej bibliotece na uczelni (ten komputer służył tylko do sprawdzania, jakie książki są w zasobach biblioteki), oraz w księgarni (obsługa zakupów).

A co do tematu - to na PC-cie mam Windowsa XP, a na laptopku Linux OpenSUSE, więc mam równowagę.

Dobra wybiore XP, ale nie moge zaznaczyć tej opcji w ankiecie ponieważ są tam tez win 95/98 na których nie lubie pracować …

Tak to jest jak sie nie umie robić ankiet :wink: Nie ma nawet opcji “inne”, a przecież jest masę innych systemów - chociażby z rodziny BSD(np. FreeBSD), klasyka serwerów i uzywa ich pewnie milion razy wiecej osób niż dosa, także na desktopie. Jedne z najbezpieczniejszych OS-ów na świecie.

Osobiście używam głównie linux, choć i czasem poczciwego xp. Vista nie przypadła mi do gustu.

kiepska ta ankieta bo największą zakałą wśród windowsów jest ME, 2000 jest całkiem stabilny, a xp też nie jest zły. Ale postawa autora tematu normalnie rozbraja :wink:

a ja korzystam z linuksa.

ja tam wolę XP

XP

Zdecydowanie Windows xP :]

ja wole viste, przedewszystkim znacznie szybciej startuje, zamyka się, przydatne narzędzia i efektowny styl. Xp im dłużej od instalacji tym wolniej się ładował, tu jest odwrotnie.

a ja Linux.

Bo mogę go sobie rozłożyć a później złożyć po swojemu :smiley: