Jaki system operacyjny?

Witam! Własnie kupiłem nowego kompa ( Procesor Pentium D 925 3,00 GHz, karta grafiki Asus EN 7600GS, płyta główna Gigabyta GA-945P-S3 i giga RAM) i mam problem z dobraniem właściwego systemu operacyjnego :cry: narazie wszystko chodzi na Vista 32 Home Premium ale zastanawiałem się na zmianą tylko nie wiem na co gdyż nie orientuje się dokładnie który system byłby odpowiedni do tego komputera i do moich potrzeb! Proszę o pomoc … !!

Może XP?

tzn nie zamierzam go używac do pisania stron czy programów, jestem zwykłym użytkownikiem, i myślę o zwykłym użytkowaniu, korzystania z Winampa, oglądania filmów, częstego grania, pracowania w sumie też często w Officie itp. jednym słowem “wszystko” co daje komputer :smiley:

Vista naprawdę jest w porządku :slight_smile:

Vista bardzo mi sie podoba ogólnie bo jestem typem kolesia, którego rajcują nowości i takie ■■■■■ółki ale jeszcze nie ma wszystkiego na tą Vistę, tzn mało programów działa, napewno to sie zmieni ale nie wiem jak szybko :wink:

a jak już to jakiego?? 32 czy 64

Jak Ci Vista chodzi dobrze to warto zostać przy niej. Co do programów to słyszałem że działa 90 %, tak więc nie wiem o jakich programach piszesz.

dokładnie to tylko kilka wybranych których poprzednio używałem:

SubEdit, alcohol, jakis problem z Kasperskim, Gadu-Gadu, DAEMON, niektóre gry nie chcą sie instalować… takie tam ■■■■■ółki ale zawsze coś :wink:

Nie mam jeszcze Visty, tak więc piszę tylko na podstawie tego co zasłyszałem od znajomych, albo wyczytałem na necie. I z tego co mi wiadomo to z Deamonem problemów nie ma, z GG były, ale podobno też już wyszła jakaś poprawka. Poza tym to normalne, że jeszcze nie wszystko działa. Dopiero za parę miesięcy będzie z tym dużo lepiej.

też tak myslę :wink: ale jeszcze amm pytanie, to jaka będzie lepsza pod tego procka: 32 czy 64 ?? bo w sumie to też jest chyba wazne czy dostosowac do procka czy też nie? tak myślę, słucham ekspertów :wink: :stuck_out_tongue:

[quote name=<>] 32 czy 64

weź pod uwagę że gry na viście zwalniają i to znacznie…

masz viste ze tak piszesz? ja u siebie zadnej roznicy nie widzę wsio działa tak samo jak na xp a w niektórych momentach nawet szybciej…

<> jezeli grasz w gry to za niedługo beda wychodziły gry bardziej dostosowane pod ten system niz np. pod xp za sprawa direxa 10 w viscie :wink:

  • NIE, Stanowcze NIE

Pod tym mogę się podpisać. Gry na Viście działają równie płynnie jak na XPeku.

niestety zależy jaki masz sprzęt. :slight_smile:

Jeśli miałeś w jakiejś grze 80 klatek (co z Twoim sprzętem to normalka), i wynik spadnie do 40, to ani nie zauważysz…

zobacz sobie 3dmark… :?

Wiem - jak porównałem wyniki to aż odniechciało mi się instalować gier - w 3D Marku spadek wydajności miałem o 35% :frowning:

Może to wina 3d marka nie dostosowanego pod VISTE :slight_smile: i on jest tu słabym ogniwem?

Trudno to ocenić - gry chodzą i to jest ważne. Myślałem że będzie gorzej :slight_smile:

może i 3dmark jest niedostosowany…ale wiem jedno.

np:

Flatout 2. Te same ustawienia, co na xp. 25 klatek zamiast 34…

Wow…tnie się…

F.E.A.R. - doczytuje z dychola…