Jaki system operacyjny?

4gb ram ddr2 800 mhz, intel core quad 4x2,6, geforce gtx-260 ? Jaki system do tego?

To zależy co chcesz robić ze sprzętem. Najpewniej Windows Vista Home Premium

Gry internet filmy muzyka dokumenty typu word.

Vista 64bit! Chyba że chcesz czekać na Windows 7

A jeśli mam windows xp professional 32-bitowy ten w POL wersji jezykowej to nie moze byc? bo nie chce wydawac kasy na system operayjny?

Vista x64 HP styknie.W każdym razie bierz x64 a nie 32 bitową.

Starczy aczkolwiek xpek nie umie aż tak dobrze wykorzystać 4 rdzeni jak vista-wykorzystać to je wykorzysta ale lepiej jednak vista w tym się spisuje a co do ramów-xp 32bit podobnie jak vista 32 wykryje tylko 3,2 gb ramu a pozostałe 0,8 będzie nieużywane dlatego polecałem wersję windowsa 64 bit.Oczywiście na 32 bitowej wersji xp komp będzie bardzo dobrze chodził ale jeśli chcesz wszystkiego użyć w full to tylko vista x64.

Pozostań przy XP, zdecydowanie. Poczekaj na Windows 7 który z pierwszych relacji wydaje się być najbardziej dopracowanym systemem w historii Microsoftu na tym etapie (beta1). Od Visty trzymaj się z daleka.

Nie polecam Ci Visty , czekaj na WIN7 :slight_smile:

ja polecam viste,bardzo fajnie sie na niej pracuje ja mam od kąd wyszła i ani razu nie mialem znią problemu, wista jest duża i potszebuje mocnego kompa żeby bardzo ladnie chodzila i wcale nie z jada tak dużo ramu jak inni gadaja, po prostu zakochali się w xp że xp to najmniej używa ramu, najlepiej chodzi, asz śmiać i płakać mi sięchce jak co niekturzy sie wypowiadają . mi chodzi jak szalona vista :wink:

Wszystkie gry itp na fula chodzą czasami są lekkie zacinki ale jusz to jest od grafiki i ja nie robie stego jakiejs wielkiej tragedji że mi się coś przycina to jusz jest wina systemu g… prawda, od nowego roku kupuje nowom grafe, będzie jeszcze lepiej i mi gry chodzom tak samo czy ja bede miał xp czy visty ja nie widze rużnicy, ale najlepiej to się spisuje vista. ja do tego systemu i do microsoft nic nie mam. :smiley:

od nowego roku wychodzi servic pack 2 do visty to jeszcze lepiej :wink: :wink:

Vista 32bit czyta 4gb ramu pod warunkiem ze zawiera SP1 panie suchmen :wink: ale lepiej brać 64 bity i tak. mam i jest bajka. A jak juz mamy sie bawić w to jaki system jest zły a jaki dobry (vista&xp) to lepiej samemu prawdzić u kogos kto uzywa visty. jak wszystko cos ma zwolennikow i przeciwnikow.

a najlepsze dla innych jest ubuntu.

mike_wroclaw , Vista czyta 4Gb Ramu bez SP1 :smiley:

Polecam Viste na ten sprzęt, mam praktycznie ten sam sprzęt co Ty

Chodzi wyśmienicie, a co do XP to nie polecam bo muli się strasznie

A jeśli chodzi o starsze gry koło 2000r. , aplikacje oraz neostrade? Czy gry będą chodzić na viście, a neostrada bo słyszałem że podczas instalacji nie ma wyboru Visty. Pomóżcie

Gry niewymagające dużej grafiki to zapewne będą chodzić w normalny sposób ale coś lepszego typu NfS to ewentualnie na najmiejszych detalach. Co do Neostrady nie jestem pewny bo niemam, ale Vista jest już ponad 1 rok i chyba są instalki do Visty.

Jeśli się nie uruchamiają można próbować trybu zgodności, w każdym razie jeśli nie chcesz grać w jakieś DOS-owe gry to Vista styknie. :stuck_out_tongue:

Aplikacje działają praktycznie wszystkie (stare wersje czasem nie)

Z Neostrady to nie działa tylko ta badziewna aplikacja dostępowa od TP- instaluje się same sterowniki od modemu i śmiga.

Co z tego, że czyta (czyli tylko widzi), skoro i tak nie wykorzystuje. :stuck_out_tongue:

WYKORZYSTUJE I WIDZI

XP odejdzie do lamusa i to jest kwestią czasu. Czy to dzięki win7 czy Vista.

Dowód? Do komputerów potrzeba coraz więcej RAMU, co wtedy? A no trzeba będzie polubić Vistę bo XP jakoś nie da rady. Ewentualnie win7.

Tylko nie wiem czy warto czekać na win7. Bo po ukazaniu się na rynku blokadą dla niektórych może okazać się cena. a dziś Viste home premium 64 można kupić już za niespełna 400zł.