Jaki system pod serwer dedytkowany?

Witam,

kupiłem sobie nowego kompa , to stary mi został i na starym kompie zamierzam postawić serwer ftp i do gry

Pytania:

  1. Jaki system najlepiej do serwera?

2. Jakie programy żeby np. koledze zrobić panel i dać mu dostęp do ftp ?

  1. czy dyski SATA II da się połączyć w RAID 0 ?

głównie mi chodzi o to byście mi odpowiedzieli na pytanie nr. 2 bo w 1 i w 3 jakoś sobie poradzę ale na drugie to już nie mam pojęcia

Proszę mi nie pisać że mi sie to nie opłaca skoro można kupić serwer ale komp mi został to trzeba go wykorzystać no i serwer będzie tylko i wyłącznie dla kolegów z mojego miasta którzy chcą mieć taki serwer a nie mają 300zł na miech(przykładowo), serwer będzie wykorzystywany do ftp i do serwa typu tibia :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (ja w to nie gram) mój kolega zrobił grę i potrzebuje teraz serwera by można było grać na multi

Do serwera będę miał łącze 8/4 down/up

“panel” ?? masz na myśli zdalny dostęp czy jak ??

tak można podłączyć dyski SATA II w Raid 0

nie, chodzi mi o taki panel że np. kolega loguje sie na stronie i może zarządzać np. serwerem gry

tylko po co?

FTP postawisz na wszystkim, a jeśli chcesz hostować serwer tibii to wybór systemu uzależniony jest od tego dla jakiego systemu napisany jest serwer (win/linux).

najlepiej i najtaniej wybrać jakąś dystrybucje linuxa bo nie wiem czy opłacało by ci sie wydawać ok 1000zł na system Microsoftu

maladus , w związku z tematem viewtopic.php?f=15&t=213590 jeden z Twoich postów poleciał w kosmos. Następnym razem za coś takiego będzie warn.