Jaki system wybrać - Ubuntu czy Windows?

:hahaha: No to 35 tys osób, które używają linuksa to może wszyscy programiści są. Po 4 latach użytkowania linuksa, odzyczaiłem się kompletnie od systemów ze stajni M$.

Używasz komputera do programowania a nie wiesz jaki system wybrać…Gratuluje.

Tak w ogóle to jeśli myślisz o gierkach to lepiej zainstaluj normalnego windowsa.

Windows 7 jeszcze nie istnieje więc sobie go odpuść.

Zainstaluj tą śmieszną viste (mimo że ja tam bym XP zainstalował) i tyle.

Może uzasadnisz, dlaczego Vistę uważasz za śmieszną?

Windows 7 isntnieje, ale nie w wersji finalnej (może i MS ma ale oficjalnie nie ma).

zależy ile masz ramu

ja jeśli bym miał poniżej 2gb

to bym instalował 32 bit

u siebie mam vistę i mam 4gb

to instaluje 64 bit

Widzisz hehe a Linux potrafi obsłużyć do 64GB RAM na 32-bitowym systemie haha :slight_smile:

Pozdrawiam!

weź linuxowcu a po co ci tam tyle ramu…

nawet gry żadnej nie odpalisz i czym się chwalisz!!

a pozatem masz u siebie te 64 gb ramu

wg mnie w linuxie wystarczy spokojnie max 1gb

jak on słuzy tylko do przeglądania stron internetowych

Ja nie ale serwery tak :slight_smile:

Pewnie, że starczy GNU/Linux to nie Vista :hahaha:

Używałeś w ogóle kiedykolwiek GNU/Linuksa? Zdziwiłbyś się, że nie służy wyłącznie do przeglądania neta, skoro tak wytłumacz mi czemu jest masa komercyjnych i znanych gier w wersji dla Linux (mam gdzieś nawet sporą listę jak znajdę, wkleję żeby nie było, że to mój wymysł) i jak to się dzieje, że pod Linuksem mogę grać w MOHAAS czy Call of Duty od 1 do 4 i wiele innych gier, do tego niektore gry uruchomione na Wine potrafią lepiej działać i mieć większą wydajność niż na Windowsie, nie wierzysz sam sprawdź. Żeby na XP mieć DX10 trzeba instalować Wine w wersji dla Windows :hahaha: Tak więc tłumaczenie, że jedyną przewagą Windowsa są gry odchodzi powoli w zapomnienie, Photoshop również dobrze działa pod Linuksem, może z Adobe Flashem być gorzej (akurat się nie orientuję) ale przeciętny użytkownik i gracz nie potrzebuje przecież Photoshopa chyba że ktoś jest (nie będę pisał jaki) aby używać fotoszopa do korekcji czerwonych oczu (zresztą wiele aparatów posiada już taką funkcję), natomiast amatorzy grafiki zadowolą się Gimpem, ja z niego jestem zadowolony, po co mi fotoszop jak nawet połowy z jego funkcji ne wykorzystam nie dlatego, że nie wiem jak ale dlatego, że są mi niepotrzebne :slight_smile: Ciebie po prostu prawda zabolała, że Windows jest jak zwykle 100 lat świetlnych za Linuksem i innymi systemami a popatrz na necie ile pomysłów w Viście jest żywcem zerżniętych z Mac OS X Leopard, gdyby Apple miało na to wszystko patenty Microsoft cienko by piszczał.

Nie zarzucaj mi również, jakiego fanatyzmu, bo Windowsa również używam główni w celach edukacyjnych od wersji 95 do 7 włącznie a Linux jest moim głównym systemem.

Pozdrawiam!

niestety mi czasem jest potrzebny photoshop itp. bo uczę się w technikum o profilu informatycznym więc linux odpada…

:twisted: ps cs3 na wine działa

:hahaha: to się nazywa windows fan

Niektórzy nawet wykorzystywali sztuczkę z usuwaniem katalogu .wine, aby trial był liczony od nowa, mając tym sposobem “legalnego” Photoshopa, podobno miało powstać jakieś zabezpieczenie czy coś aby nie dało się tak łatwo zerować czasu triala :slight_smile:

Ja jednak podtrzymuję swoje zdanie, Ubuntu używaj sobie jako główny system a skoro masz już Vistę to ją sobie zostaw wyłącznie do gier.

Pozdrawiam!

Wszystkie 3 systemy są ok. Ubuntu 9.04 jest naprawdę kozacke, zwłaszcza ta wersja zrobiona przez ubuntu.pl - polecam.

A najlepiej mieć windows 7 RC (zawsze to sporo miesiecy za free) + ubuntu 9.04 :lol: