Jaki system wybrać

(Eselsl2) #1

Cześć, Mam do was pytanie jaki wybrać system wziąć dla takiego komputerka:

Zasilacz 650W

Płyta MSI 1155 USB 3.0

Procesor Intel® Core i7-3770 CPU @ 3.40GHz

Dysk 1 TB Sata II

Pamięć 8 GB 1300 mhz

Karta graficzna GTX 660 TI 2 GB DDR5

Aktualny system Windows 7 64 bit Home Premium

Czytałem że niektóre systemy nie korzystają z wszystkich rdzeni w procesorze stąd moje pytanie, czy to w ogóle prawda, pozdrawiam.

(kalitt) #2

Ja bym na Twoim miejscu pozostał na tym systemie który masz aktualnie, ponieważ jest to solidny system. Co do rdzenie to Windows 8 faktycznie umie lepiej je wykorzystać, jednak nie wszystkie aplikacje obsługują ten system

(Qba Lukaszczyk) #3

Do jakich zastosowań?

Polecam Ubuntu.

(CHUDYxp) #4

Jak na nim dużo grasz itp to na pewno nie bierz Ubuntu zostań przy tym który masz teraz no chyba iż chcesz nie potrzebnie wydać kasę . I kto ci powiedział iż systemy nie wykorzystują całej mocy procka i rdzeni ??

(januszeker) #5

Linux?

(neXt___) #6

Czy tylko ja odniosłem dziwne wrażenie, że autor wątku chciał po prostu zaszpanować swoją zabawką?

Zostaw sobie W7, zainstaluj W8 i do tego Ubuntu.

(Eselsl2) #7

Do gier.

Znajomy podesłał mi linka do jakiegoś tematu który mnie zaintrygował jak znajde link podeśle tutaj.

Chyba tylko ty odniosłeś takie wrażenie w dodatku błędne, nie miałem tu na celu 'chwalić się swoją zabawką' jednakże chciałem uzyskać pomoc w doborze systemu a że ktoś ma z tym problem to już nie moja wina.

(LonngerM) #8

Do gier? Zostaw Win 7. Inne zastosowania? Win7 bądź ewentualnie jakiś linuks, a Win 7 zostawić jako platforma do gier.