Jaki system wybrać

Cześć, Mam do was pytanie jaki wybrać system wziąć dla takiego komputerka:

Zasilacz 650W

Płyta MSI 1155 USB 3.0

Procesor Intel® Core i7-3770 CPU @ 3.40GHz

Dysk 1 TB Sata II

Pamięć 8 GB 1300 mhz

Karta graficzna GTX 660 TI 2 GB DDR5

Aktualny system Windows 7 64 bit Home Premium

Czytałem że niektóre systemy nie korzystają z wszystkich rdzeni w procesorze stąd moje pytanie, czy to w ogóle prawda, pozdrawiam.

Ja bym na Twoim miejscu pozostał na tym systemie który masz aktualnie, ponieważ jest to solidny system. Co do rdzenie to Windows 8 faktycznie umie lepiej je wykorzystać, jednak nie wszystkie aplikacje obsługują ten system

Do jakich zastosowań?

Polecam Ubuntu.

Jak na nim dużo grasz itp to na pewno nie bierz Ubuntu zostań przy tym który masz teraz no chyba iż chcesz nie potrzebnie wydać kasę . I kto ci powiedział iż systemy nie wykorzystują całej mocy procka i rdzeni ??

Linux?

Czy tylko ja odniosłem dziwne wrażenie, że autor wątku chciał po prostu zaszpanować swoją zabawką?

Zostaw sobie W7, zainstaluj W8 i do tego Ubuntu.

Do gier.

Znajomy podesłał mi linka do jakiegoś tematu który mnie zaintrygował jak znajde link podeśle tutaj.

Chyba tylko ty odniosłeś takie wrażenie w dodatku błędne, nie miałem tu na celu ‘chwalić się swoją zabawką’ jednakże chciałem uzyskać pomoc w doborze systemu a że ktoś ma z tym problem to już nie moja wina.

Do gier? Zostaw Win 7. Inne zastosowania? Win7 bądź ewentualnie jakiś linuks, a Win 7 zostawić jako platforma do gier.