Jaki system?

Podczas bootowania Puppy linuxa z płyty CD wystąpił błąd

Boot failure
Reboot and select proper Boot device
or insert Boot Media in selected Boot device
Press any ket when ready

Puppy linuksa się nie instaluje :wink:

bootowania

Nieprawidłowo utworzony pendrive/cdrom moim zdaniem.

Wcześniej próbowałem zainstalować FreeDossa i tak samo było

Ustawiłeś odpowiednią kolejność bootowania w BIOS? W takich komputerach nie ma znaczenie ustawienie zworek MASTER/SLAVE na napędach?

co mam zmienić w biosie?

ustaw kolejność bootowania tak, żeby cdrom był na pierwszym miejscu - jeśli odpalasz system z płyty.

Ustawiłem i to samo

Ustaw zworkę w cdrom na pozycję master (opis na obudowie). Jeśli dalej nic, to albo płyta nieprawidłowo wypalona, albo nie wiem… za stary piec :stuck_out_tongue:

Napisz jak przygotowujesz płytę instalacyjną.

cdrom nie ma być slave?

Boże, człowieku, nie wiem :smiley: Nikt takiego sprzętu nie obsługiwał od 20 lat - nie pamięta. Pokombinuj, skorzystaj z porad :wink:

dyski i napędy cdrom są podłączane prze taśme ide ma trzy złącza motherboard connection do płyty głównej,master do dysków twardych,slave do napędów cd.Tylko nie wiem jak mają być zworki

Jeśli płytę cdrom przygotowałeś dobrze (teraz się zastanawiam) to przestaw wszystkie pamięci (hdd,ssd,fdd) na slave zworkami, a cdrom ustaw na master. Naprawdę nie pamiętam jak BIOS to interpretował…

Ale może serio zacznijmy od tego:

pobieram puppy linuxa i wżucam go na pustą płyte cd i wkładam do kompa

Zwyczajnie kopiujesz plik ISO na płytę czy “wypalasz” jego (pliku) zawartość w odpowiedniej aplikacji (np. Rufus)?

tak

To źle.

co mam zrobić??