Jaki telewizor wybrać?

Witajcie, mam nadzieję, że napisałem we właściwym miejscu…

 

Otóż pewnie wszyscy wiecie wkrótce wielkie wietrzenie magazynów ;]

A to dobra okazja do wzbogacenia swojego domku o kolejny sprzęt. Mam nadzieję, że są tutaj jacyś znawcy telewizorów

 

Otóż zastanawiam się nad dwoma Samsungami (w MediaMarkt). UE40H5000 (1249 pln) oraz UE40H6200 (1599 pln)

Zauważalne różnice na pierwszy rzut oka to 200 Hz w tym drugim, wbudowane WiFi w tym drugim, konwerter 3D (co to takiego ? :o) w tym drugim, 4-rdzeniowy procesor w tym drugim oraz niższa cena w tym pierwszym.

Kupić tańszego czy lepiej dopłacić te 4 stówki i wziąć coś bardziej praktycznego ?

Szczerze nic specjalnego od dzisiaj jest wietrzenie magazynów do końca grudnia. Ceny może o jakieś 100 zł niższe lepsze okazje były w black friday. Co do wyżej wymienionych telewizorów wybrał bym ten pierwszy. Jeżeli zależy ci na 3D to kup 3D, ale musisz mieć swoje filmy, bo w TV kanałów 3D praktycznie nie ma.

No pewnie, żadnych różnic :roll: Przede wszystkim drugi telewizor to Smart TV (pierwszy nie), ma 4 HDMI zamiast 2, 3 USB zamiast jednego, WiFI, 3D (obraz i dźwięk)… Według mnie warto dopłacić.

Na Hz nie ma co patrzeć, jest jeden z marketingowych bełkotów, coś jak megapiksele w aparatach lub Mhz w procesorach. Konwerter 3d to kolejny bajer, robi ze zwykłego obrazu pseudo 3d, jeśli nie jesteś maniakiem 3d to wystarczy, ale lepiej sprawdz czy pod tym 3d konwerterem nie kryje sie zwykłe naciągniecie klienta. Lepiej dołóż i kup zwykły tv z normalnym trybem 3d.

Czasami też warto się zastanowić nad tym, czy taki telewizor będzie pasował do naszego mieszkania. Wiele fajnych projektów wnętrz można znaleźć na homebook.pl. Ja tam zawsze najpierw zagladam:)

Według mnie nie warto dopłacać 300 zl dla samego 3d albo 4 hdmi i 3 usb bo po co ? To są tylko chwyty ktos kto jest zwykłym użytkownikiem w zyciu nie wykorzysta tylu wejść a dopłacić i tak musi. Jedyny plus tego jednego tv to smart tv ale czy za to dopłacać 300 zl musisz sie dobrze zastanowić. Ja osobiscie nie patrzę na bajery jakie ma tv i nie dopłacam 300 zl bo ma czegos więcej i wziąłem zwykły smart tv z dobrym obrazem i dźwiękiem i na co mi 3d ? :slight_smile:

O i z tym powyżej ja się zgadzam. Telewizor to jest telewizor i tyle. Ma wyświetlać obraz. HDMI x 4 - kto to wyykorzysta? Można podpiąć konsolę ewentualnie innego klamota i wystarczy. Mam w tv 2 sztuki wykorzystuję jedno. Kupując skup się na tym czy obraz wyświetlany Ci się podoba a bajery przemyśl czy kiedykolwiek wykorzystasz. A osobiscie wolałbym dołożyć cali zamiast kilku HDMI i 3D.

Na poniższej stronie masz opis tego droższego TV:

http://www.neo24.pl/?p=samsung_ue40h6200

Ogółem ma on możliwość odtwarzania materiałów 3d jak i konwersji zwykłego obrazu 2d do 3d. Poza tym możesz odtwarzać materiał z innych urządzeń bezprzewodowo (laptop, tablet, komórka) dzięki wifi (DLNA/allshare) lub przez USB (pendrive, dysk…), nie wspominając już o połączeniu z internetem.

Więc jeśli zależy Tobie na multimedialności tv i szerszym niż standardowe zastosowania, to bierz droższego, jeśli jednak TV dla Ciebie jest lub ma być jedynie “zwykłym” telewizorem, to nie ma sensu przepłacać za dodatki.

Pooglądaj też Philipsa 4109 lub 5609 w którymś ze sklepów typu Euro. Warto ze względu na jakość obrazu i dźwięku, mogą być lepsze niż w tym Samsungu. Pierwszy wymieniony jest trochę od drugiego.