Jaki tuner telewizyjny do max 250-300 zł?

(system) #1

Witam po raz kolejny :slight_smile: W skrócie sytuacja przedstawia się tak-ponad 2 lata temu kupiliśmy TV LCD za grubą kasę-5k (jak się wydawało, posłuży długo), ale pół roku po wygaśnięciu gwarancji spalił się panel-naprawa nieopłacalna, bo więcej, niż teraz wart ten rupieć. Nie wiem, kiedy uda nam się kupić nowy TV, więc tuner telewizyjny będzie chyba dobrym rozwiązaniem. Nie mam pojęcia o kartach telewizyjnych, więc proszę o poradę, co jest warte kupna.

Mamy kablówkę, w perspektywie kiedyś może enka, a jeśli nawet nie, to kiedyś pewno wejdzie do kablówki standard cyfrowy. Na złączu PCI Express karta być nie może, bo graficzna zajmuje ten slot. Płyta główna to Abit KN9, więc cała reszta wolna. Czyli dobra karta z hybrydowym systemem analogowym/cyfrowym+telewizja HD+wszystkie przydatne bajery jak zgrywanie filmów itd.

Czekam na pomoc, szkoda tylko, że trzeba szukać rozwiązania doraźnego. Jedna propozycja tak do 300 zł, a druga do 250

Jeszcze jedna kwestia, jak wygląda sprawa dzielenia sygnału kablówki między przyszły TV a taki tuner?

(Poniaatowski) #2

KArta telewizyjna którą wkłada się do komputera kosztuje tak do 150 zł... Jeśli chcesz mieć taką osobną kartę graficzną w obudowie( wygląda jak modem od kablókwi ) to kosztuje trochę więcej... Najlepiej popatrz na allegro, za Avermedia.

(Clubbasse207) #3

co do ekranu LCD jesteś pewiem że spalił się panel lcd ? bo zwykle w LCD siada inwerter ! ato koszta na poziomie 300 zł :>

tak samo jak dzielenie sygnału między dwa telewizory :slight_smile: czyli dobrze .

dobre tunery są firm avermedia oraz winfast .

z typowo analogowejkarty TV smiało polecić można ten model

http://www.komputronik.pl/Tunery_TV_FM/ ... ,id,35190/ sprzętowa kompresja mpeg 2 dobra jakość nagrywanego obrazu itp ..

oraz ten też jest ciakawy :wink:

http://www.komputronik.pl/Tunery_TV_FM/ ... ,id,45290/

(Micoud81) #4

wiesz ja odradzam hybrydę na PCI, jakość obrazu może być niezadowalająca.

Na ten czas proponowałbym zakup tunera analogowego Leadtek WinFast TV2000 XP Expert a za jakiś czas, gdy telewizja naziemna cyfrowa stanie się powszechna, kupić tuner cyfrowy. Nie zawsze to co droższe znaczy, że lepsze :wink:

(Clubbasse207) #5

tylko nie experta :stuck_out_tongue: ta karta była dobra kilka lat temu teraz niestety jużodstaje od konkurencji .

avermedia jaką podałem w pierwszym linku w poście wyżej bije tą kartę na głowe a cena nie jest wygórowana.

(Mirekgw) #6

Poczytaj sobie na temat tej karty jest to karta DVB TechniSat SkyStar 2 rev.2.8a Pilot USB EVEv2 ja na tej karcie oglądam cały polsat cyfrowy i wiele innych kanałów satelitarnych koszt karty to około 170 zł + trzeba dokupić talerz konwerter ale będziesz odbierał programy z całego świata

(system) #7

hmmm, ciężki wybór-a jaka różnica jest między kartami na PCI, a kartami na USB poza wielkością i zewnętrznym podłączaniem?

(Clubbasse207) #8

taka że te na PCI są jednak bardziej funkcjonalne , bo mają np sprzętową kompresję do mpeg2 czego karty na usb nie mają .

według mnie zdecydowanie lepoej brać kartę na pci