Jaki usługodawca stacjonarny?

(Djwok) #1

poszukuję telefonu stacjonarnego, od kogo najlepiej wziąć?? Netia, TP czy może coś innego??

(saturno) #2

Miałeś kiedyś telefon ?

Tzn. masz może nieaktywną linię ?

(Frog) #3

OT - kosz.

(Danielm86) #4

Np. Multimedia. Telefon+Internet+TV za bodajże ok 60zł

(Kpc21) #5

Napisz najpierw, do czego masz dostęp.

(Djwok) #6

Nie mam dostępu do kablówki... Więc w grę wchodzą tylko operatorzy na lini TP bądz same tp.

(saturno) #7

Może raczysz odpowiedzieć.

(Djwok) #8

wybacz Tomik nie zauważyłem tego posta :frowning: miałem telefon w TP ale zrezygnowałem z niego. Teraz niby linia jest (bo dlaczego miało by nie być?) i muszę uruchomić telefon gdyż po prostu ja się wyprowadzam a osoba która się wprowadza potrzebuje tego telefonu.

(saturno) #9

Czy wybór usługodawcy nie powinieneś zostawić osobie, która będzie korzystać z telefonu ?

Jeśli dobrze kombinuję: ktoś będzie korzystał i płacił za telefon, a ty będziesz korzystał z internetu ?

Nie jestem pewien do końca, ale na nieaktywnej linii będziesz mógł skorzystać z ofert wszystkich usługodawców.

W erze (i jeszcze sporej grupie usługodawców) o ile się dobrze orientuję nie podłączą cię jak nie będziesz miał aktywnej linii w tp.

I z tego powodu oferta może nagle stać się mniej atrakcyjna, bo podam najlepiej przykład:

1. Masz aktywną linię w tp: możesz przejść z wszystkim do ery > płacisz np.: 30zł + 39zł (telefon + 1Mb internet) = 69 zł

2. Nie masz aktywnej linii musisz założyć z powrotem telefon w tp (najniższy abonament chyba 50 zł) + w przypadku samego internetu 1Mb w erze 49zł = 99zł

Z telefonem będziesz mógł przenieść się (bez płacenia kary umownej) dopiero po okresie który będziesz miał wyszczególniony w umowie: Telefon domowy TP w promocyjnej umowie na 12 lub 24 miesiące

W netii nie trzeba linii aktywnej w tp, ale trafiają się takie rodzynki: problem-routerem-netii-brak-polaczenia-dsl-t365965.html

Musisz się sam porozglądać (pospacerować po punktach sprzedaży takich usług), bo cały czas zmieniają się promocje i takiej oferty o której ci ktoś tu napisze może nie być już w sprzedaży.

(Kpc21) #10

A najlepiej "pospacerować" po stronach internetowych.

(Djwok) #11

Tomik - tu jest tak że po prostu ja wyprowadzam się z mieszkania a zostaje w nim starsza pani, która potrzebuje telefonu... Bez internetu. Ale tak czy tak - muszę na początku uruchomić linię w TP, dobrze rozumuję?

(saturno) #12

W takim układzie innej rady ci dać nie mogę.

Tym bardziej, że teraz mówisz już o samym telefonie.

Często punkty różnych usługodawców są zlokalizowane niedaleko siebie.

Można też korzystać z infolinii.

A pytania będą proste:

• Mam nieaktywną linie tp, czy założycie mi telefon ?

• Ile będzie mnie to kosztować na początek ?

Ps.: Czy musisz korzystać z tp tego na 100% nie wiem i nie chciałbym wprowadzać w błąd.

(Djwok) #13

ja to wszystko wiem, tylko pytam o opinie... z którym operatorem bedzie mniej problemów, bo mimo wszystko ciężko się tego dobwiedzieć bezpoścrednio od konsultanta...

(saturno) #14

Dalej nie rozumiesz ?

Sprawdź najpierw gdzie w ogóle uda ci się sprawę załatwić.

Następnie wstaw tu listę.

I wtedy o doświadczeniach z operatorami z tej listy, jak ktoś będzie chciał coś napisać to napisze.

Nie sądzisz chyba że ktoś odwali za ciebie całą "brudną robotę" :stuck_out_tongue: .

Po za tym chyba nie wiesz jaki jest wybór od czasu jak tp musiała uwolnić łącza innym operatorom.

My będziemy tu pisać tomy, a może jak przyjdzie co do czego i zaczniesz załatwiać okaże się, że masz wybór w postaci jedynego "słusznego" operatora.