Jaki wariant RAM+OS najkorzystniejszy?

Witam, posiadam następujący sprzęt:

E8400 2x3Ghz

Gigabyte GA-G31M-S2L

2GB DDR2 333Mhz

GeForce 9800GTX+

Windows XP Professional 32bity

Procesor i karta kupiona niedawno i przychodzi pora na montaż i przy okazji dorzucenie RAMu oraz zmiane (może) systemu operacyjnego, tylko jak to najlepiej rozegrać żeby osiągnąć najlepszą wydajność w grach?

  1. 2GB 333Mhz + XP 32bit

  2. 4GB 667Mhz + 7 64bit

  3. 3GB 667Mhz + XP 32bit

  4. 4GB 667Mhz + XP 64bit

Podawajcie też własne warianty, boje się, że przesiadka na 7 zbyt spowolni ten sprzęt i nie osiągnę takiej wydajności jak na XP, proszę o rady, pozdrawiam :slight_smile:

Na takim sprzęcie tylko i wyłącznie 7 32/64bit w zależności od ilości RAMu. Komputer spokojnie podoła systemowi jak i grom.

Dziwię się że inwestujesz w tak stary sprzęt ale to nie moja sprawa. Od siebie dodam tylko że jeżeli będziesz kupował Windows 7 pomyśl o wersji BOX. W przyszłości będziesz mógł ją przenieść na nowy komputer.

Mam windowsa 7 bo kupowałem przy okazji drugiego komputera. Nie wydaje mi się żeby dorzucenie RAMu było jakąś straszną inwestycją a podniesie komfort pracy, ten sprzęt jeszcze wiele udźwignie, wierz mi, i wole dorzucić tej pamięci żeby wszystko działało jak należy.

Czy system był instalowany na tamtym komputerze? I czy jest to wersja OEM czy BOX?

BOX, nie był. Stoi na półce, tamten komputer stoi na linuxie.

Jak BOX to nie ma problemu :wink:

Tylko co z RAMem, podejrzewam, że 2GB mi mogą nie starczyć, w dodatku to 333Mhz, przesiadkę na 800Mhz wykluczam bo to tylko drożej niż 667Mhz a różnica jest nieodczuwalna. Pozostaje więc kwestia pojemności

Jeżeli już chcesz dokładać pamięć to do 4GB i wówczas instalujesz system w wersji 64 bitowej.

Choć tak jak pisałem wcześniej dziwię się że inwestujesz w tak stary sprzęt, ja zamiast kupować nowy procesor, kartę i teraz pamięć odłożyłbym fundusze i pomyślał o czymś bardziej przyszłościowym.

Tzn prawdę mówiąc kupiłem tylko procesor, za 140zł. Kartę dostałem od kumpla który się przesiadł na coś mocniejszego i już jej nie używa, w związku z tym zdecydowałem się na modernizacje bo koszty będą minimalne a skok wydajnościowy znaczący. Przesiadka z E2200 oraz z 9500GT 512MB

Więc dorzuć jeszcze kostkę 2GB pamięci ram i to wszystko.

Teraz mam 2x1GB DDR2 333Mhz, jak dorzucę dwójkę 667 to zwolnią do 333, więc już chyba lepiej kupić dwie 667 po 2GB czyż nie?