Jaki wentylator na obudowę?

Witam.

Chciałbym kupić dodatkowy wentylator na obudowę (Modecom Active).Z tyłu jest miejsce na wentylator o otworach 7x7 cm.(4szt) lub 8x8 cm (2szt po przekątnej).

Jakiej ma być wielkości i jakiej marki polecacie? Jak każdy chciałbym żeby był cichy i wydajny.

Chciałbym go podpiąć do zasilacza (Modecom Feel III 400W) wtyczką 4 pinową. Czy dobrze myślę bo nie znam się na tym kompletnie i czy ten zasilacz nadaje się do tego?

Proszę o poradę.

Pozdrawiam.

Wystarczy taki Noiseblocker NB-BlacksilentFan X1

Jest ok.Przede wszystkim cichy.Tylko z wydajnością trochę kiepsko.Czy w ogóle coś wyciągnie? A może inny? Cena ok.

Po co chcesz dać na tył wentylator, który ma wciągać powietrze? Ma to dla Ciebie jakiś logiczny sens?:slight_smile:

Z reguły z przodu daje się wentylatorki aby zasysały zimne powietrze, wentylatorki z tyłu mają za zadanie wyrzucać ciepłe.

Co do zasilacza, na żadnym nie ma problemu. Wtyczka 4 pin to tzw molex, wystarczy, że podepniesz do jakiejkolwiek wolnej wtyki i będzie ok.

Co do samego zasilacza i jego firmy… Jest lekko niebezpieczny sam z siebie, ja bym go wymienił tylko po to, aby mój PieC był bezpieczny. Ale Twój wybór :slight_smile:

A kto powiedział,że chcę dać do tylu wentylator wciągający.

Przecież ma wyciągać!

Dodane 17.07.2009 (Pt) 12:48

Czy ktoś może jeszcze doradzić jaki wentylator.Może być 92 mm lub 80 mm.