Jaki win 7

Witam,mam taki komp

-procesor Intel Core 2 Duo E8200 2,66GHZ

-płyta gł.MSI P31Neo (MS-7392)

-ram 2GB DDR2(ale można do 4GB)

-grafika NVIDIA GeForce 8600GT

obecnie mam XP ale chciałbym zainstalować Win 7,tylko który polecacie 32 bit czy lepiej 64bit.

Jak bedziesz na pewno dokładał ten ram to 64

Zależy co będziesz robił. Jak grał to lepiej 32 bo z 64 czasami są problemy. Jak nie grasz to 64. Popatrz sobie jeszcze na programy które używasz i czy chodzą pod 64. Ale ja osobiście nie widzę sensu 64

32bit będzie najlepszym rozwiązaniem nie widzę sensu instalowania 64bit chyba że będziesz korzystał w większości z aplikacji 64bitowych.Na 64bitach możesz mieć problemy z zgodnością niektórych starszych aplikacji.

Ok,dzięki za odpowiedzi.pozdrawiam :wink:

Acha to jeszcze zapytam o ram bo są zainstalowane 2x1gb ddr2 czy mogę dodać jeden 2gb do tego co jest.

Wydaje mi się, że możesz. Sam kiedyś miałem 2x1GB i 1x 512MB i nie było żadnych problemów.

możesz mieć max 4 GB jak dobrze rozumuję to 2kości po 2GB w dual chanel albo 4kości po 1GB inaczej raczej się nie da ale może się mylę.32bitowy windows obsłuży do 3.25GB ram, lepiej dołożyć 1kośc z 1GB.

Procesor 64 bit więc i system 64 bit. Może się przydać na przyszłość. A te problemy z 64b to jakieś bujdy, bo u mnie chodzi WinXP 64b i 7 64b i nie ma żadnych problemów.

Poza tym Win XP posłużył 10 lat więc czemu i 7 nie ma tyle służyć.

ra-v - więc nie bedzie problemów z programami pod 64bit.A co do ramu to planuje dokupić 2gb i dodac do tych 2x1gb nie bedzie to jakoś przeszkadzać,lub jaką kupić aby było 4gb.