Jaki win 7?

hej, mam lapka samsung z prockiem i5 grafa gforce 1gb i ram 8gb, mogę do tego zestawu zapodać win 7 32 bity czy wymagany jest 64 taki jak wgrany oryginalny? trochę go przymula jest w miarę nowy, ok 2msc…co mogę ew wyłączyć ze zbędnych programów systemowych?

Nie jest wymagany, choć zalecany, ogólnie rzecz biorąc przyspiesza działanie choć pewnie dla zwykłego zjadacza chleba ta różnica i tak nie jest zauważalna. co do drugiego pytania to przede wszystkim pokaż co masz w autostarcie: naciśnij start i wpisz msconfig, naciśnij enter i pokaż co masz w zakładce uruchamianie. z systemowych to : gry, składniki typu tablet, hibernację - jeśli nie używasz, gadżety, telnet, ipd.

Przede wszystkim zalecany jest system x64 (64-bitowy), aby można było wykorzystać 8 GB RAM… Bo na 32-bitowej wersji możesz najwyżej do 3,5 GB zaadresować. I niech nie pisze nikt o Sunrise Seven i jego cudotwórczych zdolnościach odnajdywania większej ilości RAM.

Wersja 32 bitowa używa max 3,25 GB pamięci

w msconfig mam te zbędne aplikacje powyłączane poza tymi systemowymi od microsoft…jest systematycznie czyszczony przez cccleaner, dysk defragmentowany itd…na pewno pomoże znalezienie nowszych sterowników, może ktoś polecić jakiś darmowy i dobry program do tego?

@apanasiuk - niekiedy jest możliwe do 3,5 GB, ale rzadko to jest spotykane, dlatego przyjęło się 3,25 GB.

Program do czego? Znalezienia sterowników? Patrz, jakie masz podzespoły - wrzuć w google - zazwyczaj pierwszy link będzie właściwy. Poza tym - dużo sterowników nie znajdziesz, grafika i ewentualnie dźwięk.