Jaki Windows 7?

Witam zastanawiam się nad kupnem Windowsa 7 tylko nie wiem czy 32 bit czy 64 bit.

W związku z tym mam pare pytań:

-czy na wersji x64 można odpalić aplikacje x86??

-jak wygląda sprawa gier czy będą działać na wersji x64 ??

-czy opłaca mi się przechodzić na Windows 7 czy zostać przy XP

Komputer jest używany głównie go grania.(i5,4GB ram,GTX 260)

  1. System będzie emulował 32-bity w chwili uruchomienia 32-bitowego programu. Czyli program 32-bitowy odpali w 64-bitowym systemie.

  2. Gry raczej będą chodzić.

  3. Opłaca się. Jest bardziej wydajniejszy i ma więcej “bajerów”. Ma podwyższoną zgodność z programami. Można do niego doinstalować Windows XP Mode i odpalać programy niekompatybilne z siódemką (trzeba mieć Windows 7 Pro, Ultimate lub Enterprise i sprzętową obsługę wirtualizacji). Poza tym twoja grafa poradzi sobie z interfejsem Windows Aero (będziesz miał przezroczysty pasek zadań i szklane okna)!

Tak

Będa działać bez problemu

Przy parametrach twojego komputera (szczątkowych co prawda) warto zmienić system na Windows 7 oczywiście wersja 64 bitowa bo inaczej nie wykorzystasz w pełni całego ramu.

tu się uśmiałem wystarczy jedna wersja

Rozumiem, że posiadasz dość nowy sprzęt :wink: Widzisz, Windows XP ma ponad 7 lat, nie spodziewaj się, że obsłuży Ci wszystko, co oferuje Twój hardware. Moim zdaniem przesiadka na ‘siódemkę’ jest jak najbardziej opłacalna, a wręcz zalecana :slight_smile: Nie wiem jak z grami, ale jeżeli chodzi o programy to nie spotkałem jeszcze takiego, który nie chciałby współpracować :wink: uruchomiłem na tym systemie grę Red Alert Windows 95 Edition, jak i kilka programów pracujących z portem RS232 na przelotce USB! :slight_smile: (które de facto USB nie obsługują, a jedynie wspomniany RS232)

Podsumowując: Tak! :smiley:

PZDR, H

Jasne. Jak masz 4GB RAM To tylko siódemka x64

1.Tak

2.Tak będą działać

3.Tak ponieważ XP to już dość stary system który nie obsłuży w pełni twojego sprzętu