Jaki Windows na kompter z 2005

Witam.

Chciałbym wiedzieć jaki system radzilibyście zainstalować na moim komputerze (parametry w podpisie). Zainstalować XP, Viste czy może 7RC? Który system najlepiej sprawdziłby się na tym sprzęcie? Gdy miałem XP występowały problemy z kartą sieciową (Edimax 7128g) polegające na blue screenie przy wyłączaniu komputera (karta działała poprawnie). Na Viscie mam problemy z X-Fi ponieważ stale trzyma głośność na jednym poziomie i dźwięk faluje (nie mam pomysłu jak to naprawić). Na 7RC niby wszytko ok, chociaż chyba też już X-Fi zaczyna robić to samo co na Viscie. Więc który system polecilibyście na ten sprzęt aby działał szybko i sprawnie?

Jeśli chcesz naprawdę szybkiego windows to tylko xp profesional lub home.

Ja tez radziłbym ci xp bo jest mniej zasobozerny

A 2 gb ramu do Visty to tak jak 512 do xp

Albo najlepij uzywac dwoch systemow do roznych zadan np Viste do gier z DX10

ja bym został przy 7, Lukasz R1 , mówisz, że 7 nie jest szybka to patrz: image_id: 1439

mati75 , szczerze to minimalistyczna wersja XP mniej zużywa i nie ma co porównywać okrojonych wersji, tylko pełne.

na taki sprzęt Windows XP

Do szybkiego i sprawnego działania zdecydowanie polecam XP Pro; wersja home nie obsłuży Ci HyperThreading.

No nieźle ale możesz jeszcze spróbować Windows 2000.

Xp to cofka w rozwoju, blue screeny i przyjaźń z wirkami, a Vista to taka niedopracowana 7. Mam słabszy sprzęt i oryginalny win. 7 do normalnej pracy potrzebuje 300-400 MB RAM-u. Ja chcę Ci jednak zaproponować Linuksa Mint.

Czyli praca na XP będzie szybsza niż na Viscie lub 7?

Do Franc : XP Home nie wykorzysta funkcji HyperThreading? Pro będzie to wykorzystywać i szybciej działać?

nie linuks mint tylko linux mint.

Teoretycznie tak. Choć patrząć na konfig twojego komputera pokusiłbym się o instalację Windows 7, wiem że to jeszcze nie ukończony system ale sprawuje się przyzwoicie.

Ps. masz za dużo systemów w domu skoro nie wiesz który zainstalować ?

rgabrysiak odpierając zarzuty razem z komputerem kupiłem XP Home Edition w wersji OEM. Mam wielostanowiskową wersję Visty i mam jedną “wolną” licencję na jedno stanowisko. No a legalności systemu Windows 7 chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć :] I moje pytanie tyczy się komputer który mam w domu. Co będzie teraz lepiej się sprawowało. Czy zakupiony razem z komputerem XP czy jednak coś nowszego

Wgraj xp. Też mam z 2005 roku nie jest zbyt dobry ale nod32 usuwa mi wirusy i działa bardzo dobrze. Jak go wgrasz zaktualizuj go. Najlepiej jak wgram Windows XP SP3…

Większej bzdury nie słyszałem od dawna

Moim zdaniem zainstaluj 7 RC lub XP (bardziej jednak kierowałbym się w kierunku 7) .

mati75

Tak to miało pierwotnie wyglądać.Jeden szczegół nazwy własne piszemy z dużej litery.

Racja. Na xp home działa ht.

Z tego co pamiętam to XP Home w menadżerze urządzeń wyświetlał 2 procesory. Czyli nie było by żadnej różnicy w wydajności między XP Home a XP Pro?

jeszcze dodam od siebie ze instalacja Windows 7 jest na razie przejściowym wyjściem, za jakiś czas trzeba będzie kupić full wersje a jak nie podpasuje czyli nie będzie w miarę wydajnie działać to za rok będzie za późno na zakup XP bo już nie będzie już w dystrybucji, czyli trudno będzie go kupić.

Problemu z zakupem XP nie ma bo mam licencję na XP Home Edition w wersji OEM i jest przypisana do mojego komputera. Ale czy Home będzie tak samo wydajny jak Professional?

tak