Jaki windows na komputer

witam zmieniłem procesor i chciałbym sie spytać jakiego teraz wgrać windowsa Parametry komputera w opisie

Dodane 02.03.2013 (So) 16:07

tylko zamiast dysku 240 mam tylko 80 ;/

3.11

o co chodzi ?

Windows 3.11: klik!

A co, tyle masz licencji na Windowsy, że się pytasz? :wink:

Windows 7 64bit by móc wykorzystać całą zainstalowaną pamięć RAM.

Windows 7 lub można się pokusić o Windows 8.

a jak mam podzielić partycje dodam że używałbym windows update.

ja mam dysk 750 gb i podzieliłem go na pół , i na jednej połowie jest system a na drugiej dokumenty. tyle miejsca powinno wystarczyć, zawsze możesz dołożyć ze 100 gb z drugiej partycji.

tylko że ja mam dysk 80 gb :slight_smile:

30gb na system i podstawowe programy powinno wystarczyć :wink:

może pół na pół i powinno być dobrze. ja dałem przykłąd jak to mam u siebie .

~350GB na partycję systemową to głupota i marnotrawienie przestrzeni, powodzenia przy przenoszeniu ewentualnych ważnych plików z C gdy zajdzie potrzeba reinstalacji :wink:

wszystko mam na dysku d - drugiej partycji systemowej, a tak nic nie tracę poza czasem na reinstalacje :wink:

a jeszcze mam takie pytanie jak teraz w grze counter strike global ofensive mam 140 fps spadają niekiedy do 90 czy na windowsie 7 będzie tyle samo fps

?

Najwięcej zależy od sterowników.

to jak wgram tą samą wersje sterowników to spadków fps nie powinno być ? i jeszcze mam dylemat czy zainstalować 32 bit czy 64 bit bo mam tylko dysk 80 gb

Masz 4 GB pamięci RAM więc zalecałbym instalację 64 bitowej wersji systemu.

To że dana wersja sterownika na XP była dobra to nie znaczy że tak samo będzie z 7.

Pojemność dysku nie jest problemem.

to okey to 35 gb wystarczy na 64 bit + update + małe programiki ?

Może być trochę za mało. U mnie 7 64-bit + sterowniki, aktualizacje i programy typu przeglądarka, LibreOffice czy klient poczty zajmuje na obu komputerach ok. 38-40GB.