Jaki windows na laptopa acer

Witam,

nie wiedziałem, który dział wybrać i w końcu wybrałem najbardziej ogólny. Jeśli moderator stwierdzi, że temat ma być gdzieś indziej to prosiłbym o przeniesienie.

Chciałem zapytać Was, jakiego windowsa mógłbym zainstalować na moim laptopie: Acer Extensa 5620z, 2gb ramu, karta grafiki zintegrowana, procesor Intel 2x 1,73Ghz.

Chodzi mi o to, żebym mógł wykorzystać jego możliwości oraz żebym mógł płynnie na nim pracować. Lepiej wybrać Windowsa XP 32bity/64bity, czy Windowsa 7 64bity/32bity?

Na laptopie najczęściej korzystam z neta i oglądam często filmy. Od czasu do czasu w coś zagram.

Niestety Linux odpada, ponieważ tyle razy ile go miałem, to nie odnalazłem się w nim :frowning: A miałem już wiele, wiele dystrybucji.

Pozdrawiam

natus08

Witaj spokojnie na tym sprzęcie możesz instalować windows 7 home premium (32 bit) do tych żeczy co wymieniłeś spokojnie Ci wystarczy nie wiem jak jest z nowszymi wersjami

Myślę, że Windows 7 Home Premium (32 bitowy) będzie dla ciebie dobrym rozwiązaniem.

A nie brać 64 bitów ? Bo właśnie tak się zawsze zastanawiałem, czy lepiej 64bity nie wykorzystają tych 2 procków? Czy 32 też dobrze poradzą sobie ?

WITAJ- sąsiad ma dokładnie tego lapka Acer Extensa 5620z i ma na nim windows 7 home 32 i śmiga

2 GB to minimalne wymagania co do Windows 7 x64 jeśli chodzi o pamięć RAM. Według mnie instalowanie Win 7 x64 miałoby sens na twoim lapku. gdybyś posiadał chociaż te 4 GB RAM, chyba, że masz taką możliwość powiększenia tej pamięci do 4 lub więcej GB pamięci RAM, to tak przesiadka jest wskazana, ponieważ wtedy tylko system x64 będzie w stanie taką pamięć wykorzystać.

Nie mam zamiaru dokładać nic do tego lapka. I tak już kupiłem dysk przenośny :stuck_out_tongue:

W takim razie dzięki bardzo za informacje :slight_smile: będę wiedział co wrzucić :slight_smile:

Temat można zamknąć.