Jaki Windows?

W dzisiejszych czasach procesor 800 Mhz i 256 RAM to nie tak dużo. :slight_smile:

Powiem więcej jest to bardzo mało. A wymagania Windows XP nie są duże. Tego nie można powiedzieć.

Wiecie co ja bym już wybral windows 98 niż xp bo niedość że XP się często zawiesza (przynajmniej tak jest na moim kompie) to jeszcze na dodatek zajmuje duzo miejsca i strasznie na niego leca wiry np.sasser an na starsze kompy polecałbym windows 98 a na nowsze windows xp

Nieprawda.

Lecą, jak się nie umie zabezpieczyć, ochronić i odpowiednio skonfigurować.

To fakt.

Wybacz, ale widać że nie wiesz co piszesz. Na sasera już od 28 kwietnia 2004r jest łatka. A z sp2 to nie ma prawa wejść.

Ja polecam Microsoft Windows XP Professional do dodatkiem Service Pack 1, później zaisntalowanym Service Packiem 2. Dobrym antywirusem np. Panda Antivirus Platinum

Z zainstalowaniem najpierw SP 1 później SP 2 nie żaruje to naprawdę daje lepszy efekt komp pracuje stabliniej i przede wszystki szybciej :slight_smile:

Wydaje ci się. To nie ma znaczenia. :?

o ile jesteś w stanie sie założycz że ma i to duże 8)

Nikt tu nie ma zamiaru się zakładać. Fakty są kolego niestety inne. Windows XP najlepiej instalować z SP2, i to z płyty zintegrowanej. SP2 ma wszystko, co miało SP1.

O bardzo wiele, ze nie ma żadnego. Do tego taki system zajmuje ok 300MB wiecej niż instalacja ze zintegrowanej płyty. :smiley:

niedlugo bede zmenial lacze na troszke lepsze (DSL) i z tym chcial bym zmienic system, mogli byscie opisac co ? jak ? poco? i dlaczego?

a jak juz tak chwalicie to wlasnie na Xp- (i czy nie ma zadnych problemow z grami na xp)

(głównie mi chodzi o nazwy programikow waszym zdaneim najlepszych i dobrze dzialajacych na waszych maszynach).

pOzdrO ludziska

:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Wiesz - moim zdaniem zmiana łącza na szybsze, raczej nie jest podstawą do tego, że musisz zmieniać system, czy też - zmiana tego systemu ma coś z tym wspólnego. :slight_smile:

Bo nawet z W 98, po zmianie łącza - będzie Ci się po prostu lepiej poruszało w necie.

Głównie rzecz leży w przeglądarce i innych programach netowych, z których to będziesz miał lepszy pożytek, bo będzie np. szybciej… 8)

I chyba tylko tyle…

Bo to raczej zasoby sprzętowe (a nie posiadane łącze) wymuszają na nas zainstalowany system + oczywiście własne upodobania.

Jeżeli więc Twój komp spełnia wymagania sprzętowe do XP, to możesz się śmiało pokusić o ten właśnie system.

W większości są to programy działające na wszystkich platformach systemowych i zapewne już je posiadasz, lub też o nich słyszałeś… więc raczej specjalnych progsów do polecenia Ci tylko na XP - nie ma.

Z reguły, wszystkie polecane i zachwalane przez Vortal i userów programy - chodzą na każdym systemie. I jak spełniają nasze oczekiwania, to sprawdzą się idealnie na każdym Windowsie. I to jest większość najbardziej popularnych progsów. A te, które chodzą tylko na XP i Windows 2000, to raczej niewielka część z całego softu i oczywiście wszystko będzie leżało w tym, czy dany progs przypadnie Ci do gustu… i czy Ci w ogóle jest potrzebny.

Tak, że zarówno Vortal jak i userzy, polecają programy pod kątem właśnie zastosowania, a nie systemu. Wymagania progsa są zawsze podane przy downloadzie.

Zatem nie sposób Ci polecić progsów specjalnie do XP.

Ale czy z procesorem 2 GHZ moge instalować xp ???

:?

To jest wręcz wskazane.

ale czy ty napewno masz procesor 2 GHz ??

Windows Millennium Edition zamiast badziewiastego Windows 98SE.

:o ale Milennium wcale nie jest lepsze od 98SE, a wręcz gorsze

Do darekurb ja mam procesor 2GHz znam się na moim komputerze

Ja wiem,że przy 2 GHz jest wskazane instalować Windows xp ale mam za mało pamięci 256MB Kingstona

To wystarczy. No problem. :smiley:

Do lazikar to może wystarczyć do Windowsa xp ale czy wystarczy te 256Mb do gier??? O TO JEST PYTANIE? !!