Jaki Windows?

Witam …

Mam Pytanie :

Pentium 3 " / 700mhz :frowning: / 128 mb ram / Karta grafiki 8 mb ati rage mobility (LAPTOP) …

jaki Proponujecie mi zainstalowac windows mialem xp sp2 ale strasznie zamulal czekalem czasem po 5 min zeby otworzyl mi sie moj komputer … Jaki proponujecie mi zainstalowac windows siedzze w internecie uzywam duzo programuw multimedialnych do suchania muzzyki ogladania filmuw itd … czzesto gram w gry online do tego uzzywam komputera no i oczywiscie sciagam pliki co uwazacie otym jaki najlepiej bymi chodzi l win szzybko ibez zazutow :slight_smile: czekam na pilna odpowiedz wlasnie jestem na windowsie z plyty bo aktualnie nie posiadam systemu czekam na odpowiedz wtedy zainstaluje windowsa czzekam :wink: dzziekuje z gory za wszelka pomoc

Proszę pisać poprawnie, stosując zasady gramatyki oraz znaki diakrytyczne.

Co do problemu - najbardziej trafionym w tym przypadku wydaje się być Windows 98 SE.

Dokładnie.

także polecam windowsa 98, chociaż, na takim kompie kiedyś miałem windowsa xp, po wyłączeniu dokładnie wszytskich bajerów, nawet całkiem całkiem ładnie smigał

Jest to do osiągnięcia, sam tak pracowałem przez wiele miesięcy na komputerze stacjonarnym. Dlatego napisałem, że:

Ponieważ jego minimalne wymagania to:

Co sprawia, że do szczęścia mu nie brakuje wiele i nie jest tak ciężki jak XP. No i zużywa mniej zasobów, które można przeznaczyć na pracę.

Należy pamiętać jedynie, że Win98SE to inna technologia niż XP. Możliwe są częste blue screeny, gorsza współpraca jeśli chodzi o plug&play no i pewne programy już działają jedynie na XP…

Wszystko zależy od chęci wykorzystania takiego OS-a. Jak się będzie dbało o system i o porządek w rejestrze oraz o brak szkodników - wówczas będzie nam służył i to długo.

I też dodam że niestety wsparcie techniczne dla systemu win 98 nie jestjuż dostępne, łatki nie są wypuszczane, chyba że te nieoficjalne :frowning:

A to przykra wiadomość dla wielu, więc, hmmm… kto wie, może jednak win xp ?

Witam! A może tak Windows 2000? W porównaniu z XP Jest o niebo “lżejszy”,co do blue screnów,to nie ma problemów,a po wgraniu wszystkich service pack-ów nie ma problemu z grami.Ja osobiście pracowałem z w/w windą na: amd k6-3D NOW 450Mhz! z 192 ramu i to śmigało jak ta lala. :smiley:

Windows Xp SP 1.

Full optymalizacja i system chodzi wcale nie gorzej niz 98, iem bo testowałem, wczoraj stawiałem winde Xp na kompie: 500Mhz, 128Ramu i dysk 7 GB, i po odpowiedniej konfiguracji chodzi nawet lepiej niz 98…więc wnioski nasuwaja sie same :slight_smile:

Jak będzie pracował w necie do tego poprawki krytyczne na szkodniki Blastera/Sassera i powinien sobie dać radę.

Ale też bym widział tu WIN98SE plus nieoficjalny SP.

windows 98 :wink:

Ja bym jednak postawił na nim XP’ka i pobawił się w optymalizację :slight_smile: .

Dokładnie. XP pójdzie bez mniejszych problemów po wyłączeniu luny i innych zbędnych bajerów na takim komputerze.

A czy jest sens pchać się w 98? To już chyba lepiej 2000.

JNJN , dziwne poniewaz j mam własnie SP1 no i nie mam zadnych poprawek krytycznych na sasera i blastera i nie ładuja mi sie wcale, więc chyba nie sa te łatki potrzebne, jesli ma sie dobre zabezpieczenie.

Są potrzebne. Widocznie masz szczęście :stuck_out_tongue:

A tan na serio - lepiej kilka łatek za dużo niż… :wink:

P.S. Zobacz tu:

:arrow: http://www.microsoft.com/poland/securit … asser.mspx

Dlatego:

:arrow: http://www.wsp.krakow.pl/techsupp/sasser.html

:arrow: http://www.wsp.krakow.pl/techsupp/blaster-virus.htm

Jeśli masz dobrego antywirusa to oczywiście nie są potrzebne.

Ale stare powiedzenie:

przezorny zawsze ubezpieczony.

Windows XP bez efektów i innych

Win 98 SE

nie polecam Windows Me --> najgorszy produkt wypuszczony przez MS

Dziekuje … I przepraszam za błędy ortograficzne ale jak widac powyżej pisałem to puzno w nocy i szybko … prosze konkretnie mi powiedziec co mam brac xp sp2 i optymalizowac … czy 98se ?? bede wdzieczny za konkretnr podanie za i przeciw i co leprze :slight_smile:

LiderO

Bierz XP ale nie z SP2 tylko z SP1 + optymalizacja + dobry AV, np. NOD32 + firewall, np. Kerio + dobry antyspam,np. ad-aware i spokojnie mozesz smigac na XPku.

Optymalizacja(chyba najlepszy poradnikdostepny w sieci):

XP - Optymalizacja, odchudzanie oraz tips’n’tricks

antispyware :wink:

Ja proponuje win98. Chyba lepiej smigac na win98 niz mulic na winXP.

LiderO napisal ze bedzie uzywam komputer przewaznie do kozystania z internetu a na win 98 internet bedzie lepiej smigal niz na xp zwlaszcza ze to jest slaby komputer.