Jaki Windows?

(Kamil Lieder) #1

Witam ...

Mam Pytanie :

Pentium 3 " / 700mhz :frowning: / 128 mb ram / Karta grafiki 8 mb ati rage mobility (LAPTOP) ...

jaki Proponujecie mi zainstalowac windows mialem xp sp2 ale strasznie zamulal czekalem czasem po 5 min zeby otworzyl mi sie moj komputer ... Jaki proponujecie mi zainstalowac windows siedzze w internecie uzywam duzo programuw multimedialnych do suchania muzzyki ogladania filmuw itd .. czzesto gram w gry online do tego uzzywam komputera no i oczywiscie sciagam pliki co uwazacie otym jaki najlepiej bymi chodzi l win szzybko ibez zazutow :slight_smile: czekam na pilna odpowiedz wlasnie jestem na windowsie z plyty bo aktualnie nie posiadam systemu czekam na odpowiedz wtedy zainstaluje windowsa czzekam :wink: dzziekuje z gory za wszelka pomoc

(squeet) #2

Prosz臋 pisa膰 poprawnie, stosuj膮c zasady gramatyki oraz znaki diakrytyczne.

Co do problemu - najbardziej trafionym w tym przypadku wydaje si臋 by膰 Windows 98 SE.

(lazikar) #3

Dok艂adnie.

(aero) #4

tak偶e polecam windowsa 98, chocia偶, na takim kompie kiedy艣 mia艂em windowsa xp, po wy艂膮czeniu dok艂adnie wszytskich bajer贸w, nawet ca艂kiem ca艂kiem 艂adnie smiga艂

(squeet) #5

Jest to do osi膮gni臋cia, sam tak pracowa艂em przez wiele miesi臋cy na komputerze stacjonarnym. Dlatego napisa艂em, 偶e:

Poniewa偶 jego minimalne wymagania to:

Co sprawia, 偶e do szcz臋艣cia mu nie brakuje wiele i nie jest tak ci臋偶ki jak XP. No i zu偶ywa mniej zasob贸w, kt贸re mo偶na przeznaczy膰 na prac臋.

Nale偶y pami臋ta膰 jedynie, 偶e Win98SE to inna technologia ni偶 XP. Mo偶liwe s膮 cz臋ste blue screeny, gorsza wsp贸艂praca je艣li chodzi o plug&play no i pewne programy ju偶 dzia艂aj膮 jedynie na XP...

Wszystko zale偶y od ch臋ci wykorzystania takiego OS-a. Jak si臋 b臋dzie dba艂o o system i o porz膮dek w rejestrze oraz o brak szkodnik贸w - w贸wczas b臋dzie nam s艂u偶y艂 i to d艂ugo.

(aero) #6

I te偶 dodam 偶e niestety wsparcie techniczne dla systemu win 98 nie jestju偶 dost臋pne, 艂atki nie s膮 wypuszczane, chyba 偶e te nieoficjalne :frowning:

A to przykra wiadomo艣膰 dla wielu, wi臋c, hmmm... kto wie, mo偶e jednak win xp ?

(Kmnet) #7

Witam! A mo偶e tak Windows 2000? W por贸wnaniu z XP Jest o niebo "l偶ejszy",co do blue scren贸w,to nie ma problem贸w,a po wgraniu wszystkich service pack-贸w nie ma problemu z grami.Ja osobi艣cie pracowa艂em z w/w wind膮 na: amd k6-3D NOW 450Mhz! z 192 ramu i to 艣miga艂o jak ta lala. :smiley:

(Kosior6) #8

Windows Xp SP 1.

Full optymalizacja i system chodzi wcale nie gorzej niz 98, iem bo testowa艂em, wczoraj stawia艂em winde Xp na kompie: 500Mhz, 128Ramu i dysk 7 GB, i po odpowiedniej konfiguracji chodzi nawet lepiej niz 98...wi臋c wnioski nasuwaja sie same :slight_smile:

(JNJN) #9

Jak b臋dzie pracowa艂 w necie do tego poprawki krytyczne na szkodniki Blastera/Sassera i powinien sobie da膰 rad臋.

Ale te偶 bym widzia艂 tu WIN98SE plus nieoficjalny SP.

(system) #10

windows 98 :wink:

(M Kupczynas) #11

Ja bym jednak postawi艂 na nim XP'ka i pobawi艂 si臋 w optymalizacj臋 :slight_smile: .

(aju) #12

Dok艂adnie. XP p贸jdzie bez mniejszych problem贸w po wy艂膮czeniu luny i innych zb臋dnych bajer贸w na takim komputerze.

A czy jest sens pcha膰 si臋 w 98? To ju偶 chyba lepiej 2000.

(Kosior6) #13

JNJN , dziwne poniewaz j mam w艂asnie SP1 no i nie mam zadnych poprawek krytycznych na sasera i blastera i nie 艂aduja mi sie wcale, wi臋c chyba nie sa te 艂atki potrzebne, jesli ma sie dobre zabezpieczenie.

(squeet) #14

S膮 potrzebne. Widocznie masz szcz臋艣cie :stuck_out_tongue:

A tan na serio - lepiej kilka 艂atek za du偶o ni偶... :wink:

P.S. Zobacz tu:

:arrow: http://www.microsoft.com/poland/securit ... asser.mspx

Dlatego:

:arrow: http://www.wsp.krakow.pl/techsupp/sasser.html

:arrow: http://www.wsp.krakow.pl/techsupp/blaster-virus.htm

(aju) #15

Je艣li masz dobrego antywirusa to oczywi艣cie nie s膮 potrzebne.

Ale stare powiedzenie:

przezorny zawsze ubezpieczony.

(Danielm86) #16

Windows XP bez efekt贸w i innych

Win 98 SE

nie polecam Windows Me --> najgorszy produkt wypuszczony przez MS

(Kamil Lieder) #17

Dziekuje .... I przepraszam za b艂臋dy ortograficzne ale jak widac powy偶ej pisa艂em to puzno w nocy i szybko ... prosze konkretnie mi powiedziec co mam brac xp sp2 i optymalizowac ... czy 98se ?? bede wdzieczny za konkretnr podanie za i przeciw i co leprze :slight_smile:

(Kosior6) #18

LiderO

Bierz XP ale nie z SP2 tylko z SP1 + optymalizacja + dobry AV, np. NOD32 + firewall, np. Kerio + dobry antyspam,np. ad-aware i spokojnie mozesz smigac na XPku.

Optymalizacja(chyba najlepszy poradnikdostepny w sieci):

XP - Optymalizacja, odchudzanie oraz tips'n'tricks

(system) #19

antispyware :wink:

(Pawcio151) #20

Ja proponuje win98. Chyba lepiej smigac na win98 niz mulic na winXP.

LiderO napisal ze bedzie uzywam komputer przewaznie do kozystania z internetu a na win 98 internet bedzie lepiej smigal niz na xp zwlaszcza ze to jest slaby komputer.