Jaki wybrać Internet - Netia - informacje

(Grall1995) #1

Mam parę pytań odnośnie internetu w Netii. (Proszę o Info)

Chciałbym dodać, że mam aktywną umowę telefoniczną z TP.

1) Jakie są wasze relacje, korzystania z internetu w netii?

2) Czy oprócz miesięcznych opłat za internet w netii, trzeba płacić równierz TP'SA np. za wykorzystywanie łącza telefonicznego?

3) Co sądzicie o promocji "INTERNET SUPER LIGA" i routerze: http://www.netia.pl/oferta_dla_domu,info,152.html , interesuje mnie 4mb/s na łączu telefonicznym, więc nie wiem czy router WI-FI będzie tu dobrym wyjściem !?

4) Czy jest możliwość, dzielenia takiego internetu na kilka komputerów (2-3)?

(wacek) #2

1) mam TP wiec żadne :wink:

2) TAK

3) Przed jakimikolwiek decyzjami radzę Ci sprawdzić twoją sieć Klik (link często nie działa wiec wtedy zadzwoń na infolinie i się dowiedz jakie warunki mogą Ci zaproponować dla twojego numeru telefonu) bo nagle okazuję się, że owszem 49zł ale za 1Mb :roll:

4) Tak, możesz dzielić na ile Ci się podoba (w obrębie numeru domu i mieszkania na który została podpisana umowa)

(Frog) #3

gralls , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(nic ciekawego) #4

Ja też jakiś czas temu przechodziłem z TP na netie i powiem że nie było tak kolorowa jak zapowiadali xd.

1) Przełączenie miało nastąpić max. po 3 dniach, czekałem 40 dni.

2) Dwa miesiące musiałem się kłócić by anulowali mi rachunek za neta i stacjonarny (czekałem 40 dni a i tak mi policzyli)

3) Zamawiałem 8 Mb, okazało się że moje łącze jest dziadowskie i na tym kablu max. 4 Mb wyciągnie (Oczywiście powiedzieli mi to po tych 40 dniach i nie sami zadzwonili, ja musiałem to zrobić gdyż przy pełnej prędkości (8Mb) modem tracił synchronizację).

4) Obiecali że przyślą aneks do umowy (z 8 na 4) do tej pory się na niego nie doczekałem.

5) Kolejna kłótnia tym razem policzyli mi za 8 a miałem 4 xD

Jedyna dobra rzecz jaka mnie spotkała z ich strony miała miejsce ostatnio.

Otóż zadzwonili do mnie i powiedzieli że decyzją zarządu, osoby które miały jaki kolwiek problem z netem bądź telefonem w tym miesiącu nie muszą płacić rachunku.

Taki mały prezent :wink:.

I proszę was nie piszcie że TP jest złe. Są gorsze firmy, sam się o tym przekonałem :).

Na plus przemawia jedna rzecz cena w porównaniu do TP, nic więcej...

(Grall1995) #5

Czyli jednym słowem, zdania są podzielone zależy jak trafię.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie modemów/routerów.

Czy jak bym zawitał w sklepie netii, mógłbym wybrać modem/router?

I czy w netii również trzeba za niego płacić, jak w przypadku TP.

(wacek) #6

Czytanie ze zrozumieniem się kłania:

Powtarzam zanim coś zrobisz sprawdź parametry swojej linij.

U mnie miało być tak kolorowo i nagle oferta zmieniła się diametralnie (jest taniej o jakieś 5zł w porównaniu z TP)

5ef4925ca42164f3m.jpg

(Grall1995) #7

Sprawdziłem i widzę że mam taką samą sytuacje jak ty. Za 1mb/49zł. Więc nie wiem kompletnie co się bardziej opłaca. Chyba wybiorę TP.SA z Livebox-em, bo po pierwsze szybciej założą , a po drugie tego co czytałem w przypadku awarii będzie mniej kłopotów z załatwianiem formalności niż z netią.

THX ZA WSZELKIE RADY! !!

(wacek) #8

Nie pchaj się w livebox-a !!

Lepiej kup coś na własność (będziesz miał mniej problemów i będzie Twój na zawsze (liveboxa na końcu musisz im oddać))

(Grall1995) #9

Sprawdziłem jeszcze możliwości internetu na innej stronce: https://netiaonline.pl/skantarek/standard/checkForm.do

I rezultat był taki:

Telefon i internet w pakiecie : LLU(i)+LLU(t): Usługa dostępna - LLU2 (numer routingowy C2699) Maksymalna prędkość ściągania (Mbit/s): 4,5

Tylko telefon : WLR: Usługa dostępna wyłącznie na linii TP

Tylko internet : LLU: Usługa dostępna - LLU1 Maksymalna prędkość ściągania (Mbit/s): 4,5

OneOffice : BSA(i)+WLR(t): Usługa dostępna. Numer routingowy C2245

Usługi mobilne : Netia Mobile: Usługa dostępna

IPTV : IPTV: Usługa niedostępna

Internet over Ethernet: IoE: Usługa niedostępna

To już kompletnie nie rozumiem, na stronce netii mam max 2mb/s a tu aż 4,5.

Jedno co wiem, to to że coś jest tu nie "halo"! !!

(wacek) #10

Umowę Podpisać możesz i na 8Mb/s :smiley: Pytanie czy zadziała

Podejrzewam, że z tą czwórką mogą być problemy (tzn. wieczorem będzie śmigać ładnie, natomiast w "godzinach szczytu" po prostu kiepsko...)

Zresztą o co my się tu spieramy. Niestety w 99% przypadków Te reklamy w TV można miedzy bajki włożyć. Sprawdzałem ceny wszystkich usługodawców którzy działają na liniach TP i niestety maksymalna różnica w cenie (pod doliczeniu opłaty za utrzymanie łącza) wynosi 5zł !!

Wole mieć 5zł mniej w kieszeni i być pewnym, że w przypadku jakiejś awarii zostanie ona naprawiona i wina nie będzie spychana

(To wina Netii... nieee to wina TP)

(Grall1995) #11

Ale raczej w moim przypadku nie musiałbym już płacić za utrzymanie łącza, skoro mam aktywny telefon stacjonarny i płacę za niego co miesiąc.

Ale i tak Dzięki za wszelkie rady.

:wink:

(Biuro) #12

Tylko uważaj jak Ci się będzie kończyła umowa, bo jak jej nie przedłużysz albo nie rozwiążesz, to przyślą Ci fakturę na olbrzymią kwotę za abonament bez promocji...

Ja się na tym przejechałem.

(Ehodlik) #13

zgodze sie w pelni z @wackiem4 , jak by tak porownac oferty operatorw korzystajacych z laczy Tp to ceny chyba niewiele sie roznia :confused: ,a z predkosciami chyba u wiekszosci jest tak ze te podane w ofercie sa predosciami najwyzszymi, bez wzgledu czy jest to net stacjonarmy czy mobilny etc.

Neostarada wychodzi troche biorac pod uwage dlugi czas mozliwosci testowania, bo to jedak spore udogodniie, a stawkami troszke zaskoczyli, zastanawialam sie nad predkoscia 6mb z racji promocji (ok.70 zl) a okazuje sie ze teraz mozna wziac za 1 zl, do kiedy trwa ta promocja?

(Grall1995) #14

Przypomniało mi się jeszcze jedno pytanie.

Minowicie, czy abonament jaki płace w TP za telefon odgrywał by jakąś rolę przy zakładaniu internetu???

(Kpc21) #15

Przy socjalnym nie można mieć Neostrady, inne łącza na liniach TPSA można.

(Karolekc5) #16

Z tego co ja wiem to przy socjalnym tez można mieć !!

Co do Livebox cudo to to nie jest ale zawsze, telefonia VoIP jest można zawiesić stacjonarny 22zł a jak mieszkasz nie daleko tpunktu to szybko można go wymienić jak by był wadliwy sam juz miałem wiele hehe

(Ehodlik) #17

@gralls,tez sie zastanawiam nad tym ale przypuszczam ze posiadaie abonamentu moze tylko pomoc..