Jaki wybrać LCD do 1000zł

Witam chciałbym wymienić juz mojego przestarzałego CRT na jakiegoś LCD tylko teraz jaki mam wybrać monitor LCD do 1000zł.

Monitor będzie przeznaczony przeważnie do gier i oglądania filmów.

Czytając podobne tematy zauważyłem ze większość poleca BenQ’a FP93G (widziałem na allegro ze jest parę modeli tego np.FP93G+, FP93GX+ chciałbym sie dowiedzieć czym one sie różnią i który lepszy)

Lecz podobno BenQ FP93G smuży w grach czy to prawda??

A monitory lcd na matrycy TN są bardzo złe(jakość obrazu)? i czy różnica między MVA,PVA a TN jest duża (chodzi mi o jakość wyświetlanego obrazu)

Tak wiec jaki polecacie monitor LCD do 1000zł (moga byc na matrycy TN <

W zastosowaniach domowych (film,internet,gry) nie zauważysz różnicy międzi matrycą TN a *VA.

Sam posiadam Samsunga na matrycy TN, jakość obrazu naprawdę jest bardzo dobra.

Co do smużenia to raczej zależne jest od czasu reakcji matrycy, oczywiście trzeba do tego podchodzić z dystansem, ponieważ mało kiedy realny czas reakcji pokrywa się z tym podawanym przez producenta.

Co do producentów rozglądałbym się za Samsungiem bądź właśnie wymienionym przez Ciebie BenQ, najlepiej w media martk, duży wybór i na miejscu możesz sobie porównac co oferuje dany model.

Pozdrawiam

Ale mogli byście podawać modele

IIYAMA Ekran TFT 22" wide ProLite E2201W-B1 (2 ms)

Wersje G, G+ i GX+ są na martycach TN, GP jest na matrycy MVA. Sam stoję przed podobnym wyborem i prawie zdecydowałem się na HP LP1965, ponieważ czytałem o nim na forum mva.pl i chwalili go tam.

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=SAMSUNG+22+2232BW

Ale moglibyście podać takich faworytów do 1000zł

To może w takim razie:

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=SAMSUNG+20+2032BW

bądź ten który podał DeadOrAlive

towdii samsung jest na matrycy TN a jakie sa jego paramatery dobre??

Chciałbym tylko zauważyć, że oprócz szeroko reklamowanych firm jak Samsung, BenQ są firmy, które reklamy nie potrzebują a robią najlepszy sprzęt.

Zainteresuj się takimi jak IIYAMA, EIZO, MIRAI. O ile dwie pierwsze są coraz lepiej rozpoznawalne to o Mirai niewiele osób ma wiedzę, więcej info o firmie: http://www.mirai.eu/Polski/O-firmie

Czy oby napewno najlepszy?

IIYAMA robi bardzo dobre monitory, z kolei Eeizo mam w jednej z sal na uczelni, wg mnie jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia.

Tak, to matryca TN (3 generacji), co do parametrów to są zbliżone do posiadanego przeze mnie samsunga z którego jestem bardzo zadowolony i który wg mnie oferuje lepsza jakość obrazu niż LG, Asus, BenQ z którymi porównywałem mój monitor przed kupnem.

W pracy mam 16 sztuk EIZO 24" (użytek profesjonalny) i wszystkie średniopółkowe monitory typu Samsung wymiękają :mrgreen:

Rozmawiamy tu o monitrach do 1k zł :stuck_out_tongue:

dlatego nie zaproponowałem EIZO a IIYAMA, natomiast wspomniałem o innych firmach bo widzę, że reklamy TV odciskują straszne piętno na wiedzy o producentach monitorów i nie wybierane jest to co najlepsze, tylko to co popularne i reklamowane.

Dlatego porównujmy monitory tej samej klasy. Nie pamietam kiedy ostanio widziałem reklamę Samsunga w TV :stuck_out_tongue:

Myślę że najlepszą drogą do wyboru monitora jest udanie się do sklepu gdzie można zobaczyć i porównać większą liczbe produktów, wybrać ten który wg nas wyświetla najlepszy obraz, bo chyba to sie tak naprawdę liczy a nie to jakiej firmy bebechy są w środku. Pozatym często najważniejszym czynnikiem warunkujacym wybór sprzetu jest kwota jaką dysponujemy.

proponowana IIYAMA spełnia warunek cenowy

no ok mowicie ze samsungi sa przereklamowane itp. ale czy są złe ??

Co byście polecili z marki samsunga ??

I teraz w końcu lepiej wziąść coś na matrycy MVA czy TN (dodam ze LCD będzie przeznaczony przeważnie do grania w gry i oglądania filmów no i surfowania )

nie twierdzę, że są złe, tylko, że w tej samej cenie można kupić sprzęt renomowanych marek (tak jak ta IIYAMA).

DeadOrAlive ok ale podaj jakiś model z firmy IIYAMA do 1000zł ale jakiś dobry

A także jak byście mogli to podajcie coś dobrego z firmy samsung

na poprzedniej stronie podałem :wink: