Jaki wybrać LCD do 1000zł


(Karol PL) #1

Witam chciałbym wymienić juz mojego przestarzałego CRT na jakiegoś LCD tylko teraz jaki mam wybrać monitor LCD do 1000zł.

Monitor będzie przeznaczony przeważnie do gier i oglądania filmów.

Czytając podobne tematy zauważyłem ze większość poleca BenQ'a FP93G (widziałem na allegro ze jest parę modeli tego np.FP93G+, FP93GX+ chciałbym sie dowiedzieć czym one sie różnią i który lepszy)

Lecz podobno BenQ FP93G smuży w grach czy to prawda??

A monitory lcd na matrycy TN są bardzo złe(jakość obrazu)? i czy różnica między MVA,PVA a TN jest duża (chodzi mi o jakość wyświetlanego obrazu)

Tak wiec jaki polecacie monitor LCD do 1000zł (moga byc na matrycy TN <


(Towdii) #2

W zastosowaniach domowych (film,internet,gry) nie zauważysz różnicy międzi matrycą TN a *VA.

Sam posiadam Samsunga na matrycy TN, jakość obrazu naprawdę jest bardzo dobra.

Co do smużenia to raczej zależne jest od czasu reakcji matrycy, oczywiście trzeba do tego podchodzić z dystansem, ponieważ mało kiedy realny czas reakcji pokrywa się z tym podawanym przez producenta.

Co do producentów rozglądałbym się za Samsungiem bądź właśnie wymienionym przez Ciebie BenQ, najlepiej w media martk, duży wybór i na miejscu możesz sobie porównac co oferuje dany model.

Pozdrawiam


(Karol PL) #3

Ale mogli byście podawać modele


(Fokusmick) #4

IIYAMA Ekran TFT 22" wide ProLite E2201W-B1 (2 ms)


(Bionicman) #5

Wersje G, G+ i GX+ są na martycach TN, GP jest na matrycy MVA. Sam stoję przed podobnym wyborem i prawie zdecydowałem się na HP LP1965, ponieważ czytałem o nim na forum mva.pl i chwalili go tam.


(Towdii) #6

(Karol PL) #7

Ale moglibyście podać takich faworytów do 1000zł


(Towdii) #8

To może w takim razie:

bądź ten który podał DeadOrAlive


(Karol PL) #9

towdii samsung jest na matrycy TN a jakie sa jego paramatery dobre??


(Fokusmick) #10

Chciałbym tylko zauważyć, że oprócz szeroko reklamowanych firm jak Samsung, BenQ są firmy, które reklamy nie potrzebują a robią najlepszy sprzęt.

Zainteresuj się takimi jak IIYAMA, EIZO, MIRAI. O ile dwie pierwsze są coraz lepiej rozpoznawalne to o Mirai niewiele osób ma wiedzę, więcej info o firmie: http://www.mirai.eu/Polski/O-firmie


(Towdii) #11

Czy oby napewno najlepszy?

IIYAMA robi bardzo dobre monitory, z kolei Eeizo mam w jednej z sal na uczelni, wg mnie jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia.

Tak, to matryca TN (3 generacji), co do parametrów to są zbliżone do posiadanego przeze mnie samsunga z którego jestem bardzo zadowolony i który wg mnie oferuje lepsza jakość obrazu niż LG, Asus, BenQ z którymi porównywałem mój monitor przed kupnem.


(Fokusmick) #12

W pracy mam 16 sztuk EIZO 24" (użytek profesjonalny) i wszystkie średniopółkowe monitory typu Samsung wymiękają :mrgreen:


(Towdii) #13

Rozmawiamy tu o monitrach do 1k zł :stuck_out_tongue:


(Fokusmick) #14

dlatego nie zaproponowałem EIZO a IIYAMA, natomiast wspomniałem o innych firmach bo widzę, że reklamy TV odciskują straszne piętno na wiedzy o producentach monitorów i nie wybierane jest to co najlepsze, tylko to co popularne i reklamowane.


(Towdii) #15

Dlatego porównujmy monitory tej samej klasy. Nie pamietam kiedy ostanio widziałem reklamę Samsunga w TV :stuck_out_tongue:

Myślę że najlepszą drogą do wyboru monitora jest udanie się do sklepu gdzie można zobaczyć i porównać większą liczbe produktów, wybrać ten który wg nas wyświetla najlepszy obraz, bo chyba to sie tak naprawdę liczy a nie to jakiej firmy bebechy są w środku. Pozatym często najważniejszym czynnikiem warunkujacym wybór sprzetu jest kwota jaką dysponujemy.


(Fokusmick) #16

proponowana IIYAMA spełnia warunek cenowy


(Karol PL) #17

no ok mowicie ze samsungi sa przereklamowane itp. ale czy są złe ??

Co byście polecili z marki samsunga ??

I teraz w końcu lepiej wziąść coś na matrycy MVA czy TN (dodam ze LCD będzie przeznaczony przeważnie do grania w gry i oglądania filmów no i surfowania )


(Fokusmick) #18

nie twierdzę, że są złe, tylko, że w tej samej cenie można kupić sprzęt renomowanych marek (tak jak ta IIYAMA).


(Karol PL) #19

DeadOrAlive ok ale podaj jakiś model z firmy IIYAMA do 1000zł ale jakiś dobry

A także jak byście mogli to podajcie coś dobrego z firmy samsung


(Fokusmick) #20

na poprzedniej stronie podałem :wink: