Jaki wybrać lekki notatnik integrujący się z przeglądarkami?

Poszukuję lekkiego notatnika, który dałoby się zintegrować z przeglądarkami internetowymi. Ogólna zasada działania podobna jak zewnętrznych menadżerów haseł - zaznaczam jakiś fragment tekstu na dowolnej stronie i wysyłam do notatnika, tak samo mogę skopiować notatkę z notatnika do przeglądarki. Wystarczy mocno ograniczona funkcjonalność, tj. podstawowe formatowanie tekstu, dodawanie czasu i adresu strony, możliwość grupowania w folderach, w ogóle nie zależy mi na synchronizacji notatek online. Wystarczy zapisywanie notatek lokalnie na dysku, ale żeby dało się używać notatnika z różnymi przeglądarkami (Firefox, Pale Moon, Slimjet itd.). Wyglądem i funkcjonalnością najlepiej, żeby przypominał notatnik ze starej Opery (do wersji 12.16), do którego jestem bardzo przywiązany. Ważne, żeby się szybko uruchamiał i zajmował minimalną ilość zasobów systemowych. Dodatkowo dużym plusem byłoby, gdyby dało się go też zintegrować ze starą Operą (dość często jej jeszcze używam). Jest coś takiego?

Skoro jesteś zwolennikiem starej Opery, to proponuję przesiadkę na Vivaldiego. Przeglądarka ta jest tworzona przez twórców pierwotnej wersji Opery i ma w sobie swój system notatek :slight_smile:

http://www.dobreprogramy.pl/Vivaldi,Program,Windows,60614.html

Myślałem o tym, żeby przetestować tę przeglądarkę w wolnym czasie, ale nie wiem czy będzie dobrze działać na moim dość już leciwym komputerze (podobno zabiera dość dużo RAM-u). A ponieważ obecnie używam kilku różnych przeglądarek (i wątpię, żeby nawet Vivaldi stał się moją podstawową przeglądarką), zależy mi na jakimś jednym wspólnym notatniku.