Jaki wybrać lekki notatnik integrujący się z przeglądarkami?

(marcin.zet) #1

Poszukuję lekkiego notatnika, który dałoby się zintegrować z przeglądarkami internetowymi. Ogólna zasada działania podobna jak zewnętrznych menadżerów haseł - zaznaczam jakiś fragment tekstu na dowolnej stronie i wysyłam do notatnika, tak samo mogę skopiować notatkę z notatnika do przeglądarki. Wystarczy mocno ograniczona funkcjonalność, tj. podstawowe formatowanie tekstu, dodawanie czasu i adresu strony, możliwość grupowania w folderach, w ogóle nie zależy mi na synchronizacji notatek online. Wystarczy zapisywanie notatek lokalnie na dysku, ale żeby dało się używać notatnika z różnymi przeglądarkami (Firefox, Pale Moon, Slimjet itd.). Wyglądem i funkcjonalnością najlepiej, żeby przypominał notatnik ze starej Opery (do wersji 12.16), do którego jestem bardzo przywiązany. Ważne, żeby się szybko uruchamiał i zajmował minimalną ilość zasobów systemowych. Dodatkowo dużym plusem byłoby, gdyby dało się go też zintegrować ze starą Operą (dość często jej jeszcze używam). Jest coś takiego?

(fiesta) #2

Skoro jesteś zwolennikiem starej Opery, to proponuję przesiadkę na Vivaldiego. Przeglądarka ta jest tworzona przez twórców pierwotnej wersji Opery i ma w sobie swój system notatek :slight_smile:

http://www.dobreprogramy.pl/Vivaldi,Program,Windows,60614.html

(marcin.zet) #3

Myślałem o tym, żeby przetestować tę przeglądarkę w wolnym czasie, ale nie wiem czy będzie dobrze działać na moim dość już leciwym komputerze (podobno zabiera dość dużo RAM-u). A ponieważ obecnie używam kilku różnych przeglądarek (i wątpię, żeby nawet Vivaldi stał się moją podstawową przeglądarką), zależy mi na jakimś jednym wspólnym notatniku.